banner72

Atabarı Kayak Merkezi Doldu Taştı

ARTVİN'in Önemli Turizm Merkezlerinden Atabarı Kayak Merkezi, etkili olan kar yağışının ardından hafta sonu çok sayıda doğa ve sporseveri ağırladı.

Atabarı Kayak Merkezi Doldu Taştı

Kış turizminin gözde merkezlerinden Atabarı, hafta sonu tatilci akınına uğradı. Kayak pistleri dolup taşarken, Artvin'deki işletmeler büyük oranda doluluğa ulaştı.

Kar yağışının devam ettiği Atabarı Kayak Merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi geçerken hava sıcaklığı ise en düşük sıfırın altında 11, en yüksek sıfırın altında 4 derece olarak ölçüldü.


Ardeşen’den geldiğini belirten Serkan Çepoğlu, "Atabarı'ya ilk defa geliyorum. Burası çok kabalık. Çok beğendim. Kayak pistleri çok yoğun, kayarken birine çarpmamak imkansız gibi bir şey. Ama çok eğlenceli" diye konuştu.


ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENDİ

Öte yandan gün içerisinde Atabarı Kayak Merkezine gelen öğrenciler de doyasıya karın keyfini çıkardı.

Hamidiye Çözüm Koleji öğrencilerinden Ceren Demiroğlu, uzun zamandır sahil kesimde kar yağışı olmadığı için çok üzüldüğünü belirterek, "Okulumuzla birlikte buraya geldik. Uzun zamandır yaşadığımız kar hasretini burada dindirdik. Arkadaşlarımızla birlikte karda kayak yapıp, kar topu oynadık. Çok eğlenceli bir gün yaşadık." dedi.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 01:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73