SARP SINIR KAPISINDA, BAVULDAN KADIN ÇIKTI.

Bavulun İçinde Türkiye’ye Girerken Yakalandı

SARP SINIR KAPISINDA, BAVULDAN KADIN ÇIKTI.

Hopa Sarp sınır kapısında Gürcü vatandaşı bir kadın bavulda kaçak geçiş yaparken yakalandı. Yakalanan kadının yurt dışı yasağı olduğu ortaya çıktı.

Hopa Sarp sınır kapısında Türkiye'ye giriş yasağı olan Gürcü kadın bavul içinde kaçak giriş yapmak isterken yakalandı. Gürcü vatandaşı S.A'nın hareketlerinden şüphelenen polis bavulu açtırınca gözlerine inanamadı. S.A, yurt dışı yasağı olan sevgilisini bavul içinde kaçak yolla Türkiye'ye sokarken yakalandı.

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Sarp sınır kapısında görevli polisler son yılın en ilginç kaçakçılık olayıyla karşılaştıklarını ifade ederken şaşkınlıklarını da saklayamadılar.

 Pasaport kontrolü sırasında Gürcü vatandaşı S.A'nın hareketlerinden şüphelenen polis kontrol için bavulunu açtırdı. S.A'nın bavulunun açmasının ardından polis şaşkına döndü. Bavul açılınca içerisinden 38 yaşında bir kadın çıktı. Son yılların en ilginç kaçakçılık olayına imza atan polis çantadan çıkan M.M'yi gözaltına aldı.

Yakalanan M.M'nin Türkiye'de uzun yıllar bulunduğu ancak vize ihlali nedeni ile Türkiye'den 3 ay önce sınır dışı edildiği ortaya çıktı. M.M'nin Türkiye'ye giriş yasağı olduğu için arkadaşı S.A ile birlikte bu yolu denediği ortaya çıktı. M.M ve S.A gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 00:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER