RİZE'DE YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU TOPRAK KAYMASI 2 YARALI

Rize'nin Çayeli ilçesi Armutlu Köyünde aşırı yağışlarla beraber yıldırım düşmesi sonucu meydana gelen toprak kaymasında toprak altında 2 kişi kaldı.

RİZE'DE YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU TOPRAK KAYMASI 2 YARALI

Edinilen bilgiye göre Armutlu köyünde yıldırım düşmesi sonucu toprak kayması meydana geldi, bazı araçlar mahsur kaldı. Toprak kaymasında biri 3, diğeri 17 yaşında 2 kız toprak altında kaldı. 

Beline kadar toprağa gömülü bir şekilde toprak altından çıkarılan ağır yaralı Eda adıyla bilinen Şevval P. (17) ve hayati tehlikesi bulunmayan R.P (3), İshakoğlu Çayeli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şevval (Eda) P.'nin vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi. 

Şevval (Eda) P.'nin İshakoğlu Çayeli Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı bilgisine ulaşılırken, hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Öte yandan Güneysu ilçesi ile Çayeli ilçesinin Büyükköy beldesinde yer yer toprak kaymalarının meydana geldiği ve yolların kapandığı, ekiplerin temizleme ve yol açma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER