banner72

Acılara dayanmak zorundayız

Çaykur Rizespor`un kilit futbolcularından Cernat, Boluspor maçında eli kırıldığı için bir süre yeşil sahalardan uzak kalacak.

Acılara dayanmak zorundayız

Çaykur Rizespor’un kilit futbolcularından Cernat, Boluspor maçında eli kırıldığı için bir süre yeşil sahalardan uzak kalacak.

Çaykur Rizespor 1-0’lık Boluspor galibiyetinin ardından bugün Çaykur Rizespor tesislerinde Teknik Direktör Mustafa Denizli nezaretinde hafta sonu kendi evlerinde oynayacakları Kartalspor maçının hazırlıklarına başladılar.

Kondisyon ağırlıklı çalışmanın ilk yarım saatti basına açık tutuldu. Yasaklıkları bulunan Cernat, Serkan ve izinli olan Cenk Ahmet idmana katılmadılar. Bolu maçında eli kırılan Cernat’ın bugün akşam saatlerinde İstanbul’da ameliyat olacağı ve bir süre yeşil sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Denizli, Bolu maçında panikledikleri için istenmeyen bir futbol ortaya koyduklarını belirterek, “ Panik yaşamayan takım dünyada yoktur. Her takım yaşar. Özellikle bu tür altı puanlık maçlarda bu tür panikler rakibin iyi olmasından değil sizim yaşadığınız o kötü durumdan kaynaklanır. Biz bunu yaşadık. Oyunun geneline bakıldığında 70 dakikalık periyot da oyunu kopartacak pozisyonlarımız var. 1-0’lık sonuç son derece riskli bir sonuç. Özellikle ikinci yarıda yediğimiz goller bireysel hatalardan kaynaklanıyor. Bunun tedirginliği olabilir. Tüm bunların yanında rakibin ortaya koyduğu kaybetmeme hırsı takdire değerdi.”dedi.

Denizli, Bolu maçında oyunu dengeleyebilecek fizikteki oyuncuları orta sahada değerlendirdiğini ifade edip, “Kulübeden bizim beklentilerimiz riskli dönemlerde başkadır, avantajlı dönemlerde başkadır. Avantajlı dönemlerde burada orta sahada oyunu dengeleyebilecek fiziki yeterlilikteki, oyunu dengeleyebilecek  arkadaşları tercih ettik.  Ancak bu bir teorik düşüncedir. Her zaman gerçekleşmez. Pratiğe dönüştüğünde bazı farklılıklar olabilir. Bu hafta onu yaşadık ancak fazla önemli değil.”dedi.

ACILARA DAYANMAK ZORUNDAYIZ
Denizli, sakatlıklara rağmen fedakarlık yapılması gereken riskli bir dönemde olduklarını vurgulayarak, “Serhat bugün ameliyat olacak. Elinde ciddi bir kırık var. Dün bir kez doktorları ile görüştüm.  Onun sağlığına zarar vermeden en kısa sürede, öyle bir dönemdeyiz ki bizim için artık saat ve dakikaların önemi var.  Umut ediyorum ki hem kendine nemde rakiplerine risk unsuru oluşturmadan ondan en kısa sürede istifade edeceğiz. Çünkü öyle bir tablo ile karşı karşıyayız ki Cernat o pozisyona rağmen oyunu bitirdi. Kırık elle oyunu tamamladı. Biz artık acılara dayanmak zorundayız. Acılara da katlanmak durumundayız.  Dikensiz gül bahçesi olmaz. Dikenleri ile acıları ile ilerleyeceğiz.  Tüm bunlarda fedakarlık gerektiren konulardır. Bu takım da bu fedakarlığı yapacak her türlü futbolcuya sahiptir.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2013, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73