banner72

Akdeniz Belediyesi Öğrenciler İçin Gezi Düzenledi

Akdeniz Belediyesi, ilçede öğrenim gören öğrenciler için gezi programı düzenledi..

Akdeniz Belediyesi Öğrenciler İçin Gezi Düzenledi
Akdeniz Belediyesi, ilçede öğrenim gören öğrenciler için gezi programı düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçede öğrenim gören öğrenciler, gerçekleştirilen gezi programıyla kentin tarihi, turistik, kültürel bölgelerini ziyaret edip, sosyal ve sportif tesisleri inceledi.

Ortaokul ve lisede öğrenim gören 600 öğrencinin yer aldığı gezide, 40 öğretmen de öğrencilere refakat etti.

Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlatılan program, 17 Ağustos tarihine kadar çeşitli bölgelere düzenlenecek olan gezilerle sürecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Muhittin Pamuk, ekonomik anlamda dezavantajlı durumda bulunan gençlere ve çocuklara, hayatın her anında ve alanında fırsat eşitliği sunmak için bu tür programlara önem verdiklerini ifade etti.

Çocuklar başta olmak üzere tüm vatandaşların ilçede yapılan hizmetlerden yararlanmasını sağladıklarını kaydeden Pamuk, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızın, devletimizin ve yerel yönetimlerin sunduğu sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif imkan yatırımlardan azami ölçüde faydalanmalarını sağlamak, kamu idarecilerinin en önemli görevlerinden biridir. Böylesine renkli, kapsamlı ve geniş bir alana yayılan gezilere katılan çocuklarımızın önünde yeni ufuklar açılacağına, önlerindeki uzun yaşamları için güzel bir yol haritası çizeceklerine inanıyorum." Akdeniz
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73