banner72

AKP'nin Rize Vekilleri Karşı Karşıya

AKP Rize Milletvekillerinden Bayram Ali Bayramoğlu'nun Çay Kanun Taslağı İle İlgili Israrı Sürerken, Diğer Vekil Dr. Lütfü Çırakoğlu'nun ise Kanuna karşı çıkması Rize'de ki Siyasette tansiyonu yükseltiyor...

AKP'nin Rize Vekilleri Karşı Karşıya

AK Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, çay sektörüne yönelik hazırlanan taslağa, mahsurlarından dolayı destek vermediklerini söyledi.

Çırakoğlu, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği'ni ziyaret ederek, gazetecilerle sohbet etti ve soruları yanıtladı.

Ticaret Borsası ve Ulusal Çay Konseyince hazırlanan Çay Kanunu Taslağının, üreticiye sıkıntı yaratacak olmasından dolayı partileri tarafından sahiplenilmediğini belirten Çırakoğlu, ''Çay sektörüne bir kanun gerekiyordu. Ancak hazırlanan taslağa, mahsurlarından dolayı destek vermedik. Çay Kanunu olmalı, ama hedef müstahsili sıkıntıya sokmayacak, sektörün önünü açacak bir yapının oluşturulmasıdır. Bununla ilgili yeni bir çalışma şu anda yapılmayacak. Ama belki ileriki yıllarda yeni bir çalışma yapılabilir'' dedi.

     Çırakoğlu, Rize Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) daha önce Kalkandere ilçesinde yapılmasının planlandığını, ancak çıkan sorunların ardından buradan kesin olarak vazgeçildiğini anlatarak, ''Arazi sahiplerinin istememesi nedeniyle olmadı. OSB bölgeye hizmet olacaktı. Ama 'nasıl olsa olacak, ne kadar fazla talep edersek o kadar iyi olur' düşüncesi nedeniyle gerçekleşmedi. Şimdi OSB'nin Ardeşen'de yapılmasa gündeme geldi. Umarım bu bölgedeki insanlarımız da aynı düşüncede olmaz. Yapılacak olan hizmet bölgeye hizmet olacaktır'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2010, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73