banner72

Aksoy Güven Tazeledi!

Rize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifin de yapılan 2012 genel kurulunda Güven Aksoy, yeniden başkanlığa seçilerek gelecek 4 yıl için yeniden yetki aldı.

Aksoy Güven Tazeledi!
Rize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2012 olağan genel kurul toplantısı Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde üyelerin katılımı ile yapıldı.

Genel kurula,Rize Halk Bankası müdürü Halil İbrahim Özdemir, Rize-Artvin Kooperatif Başkanları, Esnaf Odaları başkanları ve Kooperatif üyeleri katıldı.

Yapılan program divanın seçimi ile başladı.Divan başkanlığına Tahsin Bekir Yazıcı, yardımcılarına ise Mustafa Gündoğan ve  Refik Kumbasar seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program raporların okunmasıyla devam etti.

Daha sonra Başkan Güven Aksoy burada yaptığı konuşmada; “Tüm işlemlerimizi online olarak merkezin onayıyla yapıyoruz. Artık merkez birliği yaptığımız işlemleri an be an takip ediyor. O yüzden mümkün olduğunca üyelerimizin ödemelerini takibe düşmemelerini istiyoruz. Elimizden geldiğince icra dosyası açmamaya çalışıyoruz. Ama maalesef öyle bir duruma geliyor ki mecbur kalıyoruz. Bu noktada üyelerimiz bizimle temasa geçerek çözüm yollarını beraber üretebiliriz. Türkiye geneline bakıldığında yapılan gruplamalarda  Türkiye  genelindeki  7 gurup kooperatifler içinde  Rize kooperatifi olarak birinci gurubun içindeyiz. Bu bizim için gurur vericidir. Her ne kadar biz yönetim ve denetim olarak  burada görev yapsak da üyelerimizin düzenli ödemeleri ile bu gurupta yer aldık. Bütün üyelerimizle ile koordineli çalışmalarımızın devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.


Program 2013 tahmini bütçesi okunmasıyla devam ederken, yapılacak yatırımlar ile ilgili yetkiler oylanılarak kabul edildi.

Ardından yeni yönetim kurulu ve İcra Kurulu okunarak katılımcıların oylamasına sunuldu. Tek liste ile gidilen genel kurulda yeni yönetim oy  birliğiyle  önümüzdeki 4 yıllık süre için yetki aldı. Yeni yönetimde Güven Aksoy. Zafer Ozan, Davut Soykan, Mehmet Turgut ve Adem Tornacı isimleri yer aldı.


Öte yandan Rize-Artvin Kredi Kooperatifi üst birlik delegeliğine ise, Hüsnü Kamil Bakır, Zafer Ozan, Kazım Cevahir ve Güven Aksoy seçildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2013, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73