banner72

Ardeşen - AKUT, YARALANAN ÖĞRENCİLERİ BÖYLE KURTARDI!

Rize'nin Ardeşen ilçesinde Fen Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından Sivil Savunma Haftası dolayısıyla okul binasında tatbikat yapıldı.

Ardeşen - AKUT, YARALANAN ÖĞRENCİLERİ BÖYLE KURTARDI!

Etkinlik kapsamında deprem ve yangın tatbikatları gerçeğini aratmadı. Tatbikatlar sırasında öğrencilerin dikkatli olması gözden kaçmadı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Ardeşen Anadolu Öğretmen Lisesi Sivil Savunma Kulübü Öğretmeni Hasan Kurnaz, Ardeşen Fen Lisesi Sivil Savunma Kulübü Öğretmeni Burhanettin Karpuz ve öğrenciler tarafından hazırlanan etkinlik çerçevesinde öğrencilere olası deprem anında nasıl davranmaları gerektiğini gösteren AKUT ekibi, ikinci alarmda öğrencilere deprem sonrası binayı nasıl terk edeceklerini anlattı. Yaralı bir öğrencinin ikinci kattan başarılı bir şekilde indirilmesiyle devam eden tatbikatta, bazı öğrenciler halatlarla kurtarma ekiplerinin yardımıyla okulun bahçesine indirildi. Gerçeğini aratmayan tatbikata öğrencilerin hayli heyecanlı olduğu gözlenirken tatbikatın ikinci bölümünde, olası yangınlara nasıl müdahale edileceği gösterildi. Benzin dökülerek tutuşturulan odun ve lastiklere yangın tüpleriyle nasıl müdahale edileceğini öğrenen öğrenciler, tatbikat sonrası kurtarma ekibini uzun süre alkışladı

Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Metin Ermiş, 3 buçuk dakika gibi bir süre içerisinde okulun tahliye edildiğini belirterek önce deprem sonrada yangın tatbikatı yapıldığını söyledi. Ermiş, öğrencilere yangın ve deprem gibi afetlerde nasıl davranmaları gerektiğini uygulamalı olarak gösterdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2013, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73