banner72

Ardeşen Fen Lisesi İçin Yeni Yer Belirlendi!

Adalet ve Kalkınma Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Fen Lisesi Kampüsü İçin Yer belirleme Çalışmalarının Tamamlandığını ve Kısa Süre Sonra Okulun İnşaatına Başlanacağını Açıkladı.

Ardeşen Fen Lisesi İçin Yeni Yer Belirlendi!

Konuyla ilgili Lazhaber’e açıklamalarda bulunan AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya, Okulun İnşası İçin Hayırsever İşadamlarından Destek Beklediklerini ifade etti.

Kahya, “Yıllardır İlçemizde bulunmasına rağmen bina ve kampüs sorununu çözemediğimiz Fen Lisesi ile ilgili arazi arayışını tamamlamış bulunmaktayız. Artık çözüm üretildi ve sonuç kısmına giriyoruz. Bu işin bu güne kadar uzamasında çok önemli etkenler yer aldı. Ardeşen’de arazi buluyorduk, 1 olay fiyat okul denilince bir anda 3’e yükseliyordu. Ama şuan çok güzel bir yerde, son derece uygun bir alanda okulumuzu yapma konusunda arazi sahipleri ile anlaşmalar yapıldı ve istimlak çalışmalarını başlatıldı.” Dedi.

Fen Lisesi İlçe’nin Doğu Bölgesini Canlandıracak!

Yapılacak olan yeni Fen Lisesi kampüsü ile Ardeşen İlçesinin doğu bölgesinin canlanacağını sözlerine ekleyen Kahya, “Öğretmen Evi ile Kavaklıdere mahalle girişinde bulunan cami’nin hemen arkasındaki arazi yeni okul kampüsü olacak. Mal sahipleri ile görüşmeler sonlandırıldı. Ardeşen Belediyesi de imar çalışmalarını yaptı ve istimlak çalışmalarının startı verildi.” Dedi.

Okulu Hayırsever İşadamlarına Yaptırmak İstiyoruz!

Fen Lisemizin kampüsünü 17 dönümlük bir arazi üzerine inşa edeceklerini kaydeden Kahya, “Bununla ilgili Ardeşen’imizin  hayırsever işadamlarına teklif götürerek okulumuzu inşa etmelerini isteyeceğiz. Bu vesile ile görkemli bir yatırımı yapma fırsatı yakalayacaklar ve gelecek nesillere isimlerini taşımaya olanak sağlanacak.” Dedi.

Alpaslan İlkokulunda Yenilikler Yapılacak!

Geçtiğimiz yıllarda Ardeşen Belediyesinin ortaya koymuş olduğu irade ve devletin de bu noktada üstlenmiş olduğu proje çalışmasıyla Ardeşen ilçesine son derece görkemli bir okul olan Alpaslan ilkokulu binasını kazandırdıklarını kaydeden Kahya, “Dört dörtlük bir okul oldu. Konferas salonuyla, otoparkıyla okul binasıyla fakat, okulun otopark bölgesinin üstünde kalan okul bahçesinin yalıtımı sağlıklı bir şekilde olmadı ve altında bulunan otopark’a su geçirmeye başladı. Bu sorunun çözümü ile ilgili tekrar yeni bir yalıtım yapılması talep edildi ancak, 200 bin tl’lik bir masraf olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili il milli eğitim müdürlüğü ile bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşmemiz neticesinde, yeniden söküp yalıtım yapılacağına, o alanın üzerini çelik çatı ile örtmeyi kararlaştırdık. O çalışma hem su akıntısını engelleyecek, hem öğrencilerimizin yağışlı havalarda bile kullanımını sağlayacak hem de resmi bayram törenlerinin ve özel gösterilerin orada sergilenmesi sağlanacak. Ardeşen’e yakışır güzel bir alan kazanmış olacağız. Konuyla ilgili il genel meclisinden de gerekli para ayrılmıştır.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2013, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73