banner72

Ardeşen GSK Hocası Durak, Sezonu Değerlendirdi!

Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünün Tecrübeli Teknik Direktörü Hüsnü Kemal Durak 2012-13 hentbol bayanlar süper lig sezonuyla ilgili genel bir değerlendirmede bulundu.

Ardeşen GSK Hocası Durak, Sezonu Değerlendirdi!
Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar Süper Liginin en çok konuşulan takımlarından Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünün tecrübeli hocası Hüsnü Kemal Durak, sezon başından bu güne kadar gelinen süreç hakkında genel bir değerlendirme açıklaması yaptı.

Tarihinde ilk kez bu sezon süper ligde mücadele etmeye başlayan Ardeşen GSK’nın ligin en yeni takımlarından biri olması ve sezon başında ligin beklenilenden çok önce bir tarihte başlatılması mevcut yapı ve potansiyelleri için dezavantaj bir durum olduğunu belirten Durak, “Bu gerçeği bilerek yola çıktık. Sezon başında ilk hedefimiz ilk kez mücadele vereceğimiz ligi tanımak ve o ligde kalmaktı. Takım olmalı, sistem kurmalı, herkes yapabileceklerinin en iyisini yapmalıydı. Üst düzey bir lig de mücadele etmenin zorluklarını biliyorduk. Elimizde bulunan yıllık antrenman programını ve temel ilkeleri disiplin ve düzen içerisinde uyguladık. Kısa süre içerisinde çok yönlü genel geliştirici çalışmalarla güç gelişimi sağladık, takım oyunu oynayarak sporcularımızın yetenekleri, özgüvenleri, paylaşım, dayanışma ve yakınlaştırma isteklerini güçlendirdik. Bu çalışmalar sonucunda takım ruhu, mücadele gücü ve temposu yüksek olan hentbol felsefemizi göstermeye başladık. Her zaman dediğim bir şey var. Elimizdeki dar ve sınırlı kadromuzla elde edilen gerçekten çok büyüktür.” Dedi.


Biz Geleceği de Düşünerek Alt Yapıya Büyük Önem Veriyoruz!
Çalışmalarının sadece A takım ile sınırlı olmadığını kaydeden Durak, “ İstikrar için durmadan çalışmak, gelecek günlerin de hesabını yaparak alt yapıya önem vermek ve desteklemek gerekir. Bu kapsamda yüzlerce minik yüreğe hentbolu öğretiyoruz ve hentbol de geleceğin yıldızlarını yetiştiriyoruz.” Dedi.

Başarımızın En Büyük Etkeni Koca Yürekli Taraftarımızdır!
Lig de elde edilen başarıya en büyük katkıyı seyircinin sağladığını sözlerine ekleyen Durak, “Başarımızdaki en büyük etken bizleri yalnız bırakmayan, sürekli desteğini arkamızda hissettiğimiz vefakar taraftarımızdır. Bizlere her zaman itici güç oldular. Sistemimiz yerleşmeye başladı. Özgüvenimiz ve artan sorumluluğumuz neticesinde artık bireysel performansların paylaşıldığını, sistem sporu kimliği ile hareket edildiğini herkes gördü. Bundan sonra da aklı, yüreği, fiziği ve azmi ile yaşayan sporcu profilini sürekli sahaya sürerek seyircilerimize zevki ve heyecanı yüksek maçlar seyrettireceğiz. Başarımızda büyük payı olan yönetim kurulumuza, sporcularımıza ve gönülden destek veren seyircilerimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2013, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73