banner72

Ardeşen GSK’nın Gelecek Sezon ki Yeni Rakipleri Belli Oldu...

THF Bayanlar Süper Ligine yükselen 2 Yeni Takım Belli Oldu.

Ardeşen GSK’nın Gelecek Sezon ki Yeni Rakipleri Belli Oldu...

Ömer Faruk Zenginal – Lazhaber
Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar Süper Liginin Tamamlanmasına Son 1 Maç Kalırken, Lig’den Düşen İlk Takım Orduspor Oldu. Düşecek Olan Diğer Takım İse Hafta Sonu Yapılacak Son Maçların Ardından Belli Olacak.

Düşecek Olan Bu İki Takımın Yerini Dolduracak Olan Yeni Takımlar da Belli Oldu.

Hentbol'da, İzmir Altınordu Konak Belediyesi ile Ankara Gazete Yenimahalle Gençlik Spor Kulübü, Bayanlar Süper Lig'e yükseldi.

THF Spor Salonu'nda yapılan Bayanlar Süper Lig'e yükselme final grubu maçları tamamladı.

Son gün maçlarında Antalya Telekomspor'u 45-22 yenen İzmir Altınordu Konak Belediyesi ile Van Gençlikspor'u 24-20 mağlup eden Ankara Gaye, gelecek sezon Bayanlar Süper Lig'de mücadele etme hakkı kazandı.Ardeşen’in Eski Oyuncusu Çiğdem Biçer’li İzmir Ekibi!

Geçen Sezon THF 1. Liginde Mücadele Eden Ardeşen GSK’nın Tecrübeli Eski Oyuncularından Çiğdem Biçer, Ardeşen GSK’nın Süper Lig’e Yükselmesinde Önemli Derecede Rol Üstlenmişti. Mesleği Gereği İzmir’de Bulunması Gerektiği İçin Ardeşen GSK’dan İzmir Altınordu’ya Transfer Olan Çiğdem Biçer, Ardeşen GSK’ya Tattırdığı Süper Lig Sevincini, Bu Yıl da İzmir Konakspor’a Tattırması Gözlerden Kaçmadı.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor Rakibimiz Olabilir.

Öte Yandan, Türkiye Hentbol Federasyonu Futbol’daki 4 Büyük Takıma da Hentbol’da Şube Açması İçin Teklif İlettiği Bilgisine Ulaşıldı. Türkiye Hentbol Federasyonunun Tüzük’ünde yer alan bir maddeye göre Futbul’da Süper Lig’de mücadele eden takımlar Hentbol Süper Liginde direkt olarak şube açabiliyor. 4 büyükler federasyonca yapılan tekliflere olumlu bakarsa, gelecek sezon Ardeşen GSK’nın rakiplerine arasına Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi rakipler de katılabilir.

Ardeşen GSK'dan Tebrik!

Ardeşen GSK Yönetim Kurulu Adına Bir Mesaj Yayımlayan Ardeşen GSK Başkanı Sultan Rauf Oğuz, "Gelecek Sezon Süper Lig'de Mücadele Etme Hakkı Kazanan İzmir Altınordu Belediye Spor Kulübü ile Ankara GAYE Spor Kulübü Yöneticilerine, Teknik Ekibine ve Oyuncularına gelecek Sezon Başarılar Diliyorum." dedi.

Süper Lig'e Yükselme Maçlarını Bizzat Gidip İzleyen Ardeşen GSK Teknik Direktörü Hüsnü Kemal Durak, Yardımcı Antrenörler Osman Nuri Yazıcı ve Serpil Değermenci ile Ardeşen GSK Kaptanı İlke Şen ise karşılaşma sonrası her iki Teknik Ekibi, Yönetici ve Sporcularına giderek tebriklerini ilettiler ve gelecek sezonda başarı dileklerinde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2013, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73