banner72

Ardeşen Osb Umudu Sürüyor

Hasan Karal'ın Açıklaması Yanlış Anlaşıldı

Ardeşen Osb Umudu Sürüyor

    ÖMER FARUK ZENGİNAL/ARDEŞEN
    Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan Rize’de Yapılması planlanan Organize Sanayi bölgesi ile ilgili olarak Ak parti Rize İl Başkanı Hasan Karal’ın Yapmış olduğu açıklamanın yanlış anlaşıldığını iddia etti.
    Kısa bir süre önce Rize’nin Kalkandere İlçesinde yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesinin mahkeme kararıyla iptal edilmesinin ardından Ak Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal’ın yapmış olduğu Rize OSB fırsatını kaçırdı şeklinde ki açıklamalarının yanlış anlaşıldığını iddia eden Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, “Kalkandere Organize Sanayi’nin yapımıyla ilgili elde bulunan şans kaybolmuştur. Ardeşen’de Yapılması planlanan Organize Sanayi bölgesiyle ilgili ise çalışmalar hızlandırılmıştır.” Dedi.
    ANKARA’DA ARDEŞEN OSB KONUŞULDU
    Ankara’ya gerçekleştirdiği seyahatte Ardeşen Organize Sanayi bölgesi ile ilgili bir takım görüşmelerde bulunduğunu Belirten Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, “Organize Sanayi Bölgesi İle İlgili İl Başkanımız Sayın Hasan karal’ın açıklamaları yanlış anlaşılmıştır. Belki açıklaması yazıya geçerken yanlış ifadeler kullanılmış olabilir veya eksik ifadeler kullanılmış olabilir. Ben konuyu İl başkanımıza düzeltme yapmaları için ricada bulundum.” Dedi.
    KALKANDERE OSB ŞANSINI KAYBETTİ
    Ak parti Rize İl başkanı Hasan Karal’ın açıklamasını, “Rize Kalkandere Organize Sanayi Bölgesi gündemden çıkmıştır.” Şeklinde düzeltme düzelten Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, “Ardeşen Organize Sanayi Bölgesi’nin de gündem dışı kalmasıyla ilgili bir ibare yoktur. Bu yanlış anlaşılan bir cümledir. Rize Kalkandere organize sanayi bölgesi mahkeme Kararı ile gündem dışına çıkmıştır. Ona düşen paranın bakanlığa dönüşü söz konusudur.” Dedi.
    ARDEŞEN OSB GÜNDEM DIŞI DEĞİLDİR
    Ardeşen organize Sanayi bölgesi’nin asla gündem dışında olmadığını vurgulayan Başkan Sinan, “Ardeşen OSB ile ilgili gündem hızlı bir şekilde devam ediyor. Takip edilen en önemli konularımızdan biridir. Rize organize Sanayi bölgesi olarak tek gündemde kalan Ardeşen organize Sanayi bölgesidir.” Dedi.
     KALKANDERE OSB KAYBI HEPİMİZİN ÜZÜNTÜSÜDÜR
    Yapımı mahkeme kararı ile durdurulan Kalkandere organize Sanayi bölgesinin kaybı hepimizin üzüntüsüdür diyen Sinan, “bu umudun yok olması elbette hiçbirimizin işine gelmemiştir. Rize için büyük bir kayıp ve üzüntü olmuştur. Ancak, Rize Kalkandere Organize Sanayi Bölgesi’nin gündem dışı kalması Ardeşen’de ki çalışmayı biraz daha hızlandıracaktır. Bu konu ile ilgili sayın milletvekillerimiz ve bakanlarımız ile yaptığımız görüşmelerde bu konunun biraz daha aciliyeti ve ivedilikle takip edilmesi gerektiği kanaati oluştu.” Dedi.
     ARDEŞEN OSB HEDEFİ 2010
    Ardeşen Organize Sanayi bölgesinin 2010 yılı içerisinde organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması planlandığı bölge de hazine arazilerinin Organize Sanayi Bölge müdürlüğüne devrini yani sanayi bakanlığına devrinin yapılacağını belirten Başkan Sinan, “Kamu dışında ki alanların ve özel mülkiyetlerin de kamulaştırma işlemlerinin de bir an önce başlaması için çalışmalar hızla yürütülmektedir. İnşallah bu yaptığımız çalışmalar Rize de ki İptallerinde dikkate alınmasını sağlayarak daha kısa ve erkenleştirmek sureti ile burada organize Sanayi bölgesi faaliyetinin hayata geçirmek ve müteşebisçilerimizi, yatırımcılarımızı bu bölgeye yönlendirmek sureti ile de iş ve istihdam imkânı yaratarak memleketimizin ve milletimizin en önemli sorunu olan işsizliğe de çare bulacak en önemli bir çözüm önerilerinden bir tanesidir. Çalışmalarımızı hızla yürütüyoruz. Konunun takipçisiyiz. Bu konuda imkanlarımızı en son haddine kadar kullanacağız.” Dedi.


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73