banner72

Ardeşen, Rize Günlerinde Tarih Yazdı!

Ardeşen İlçe Özel İdare Müdürü ve Rize Günleri Ardeşen Koordinatörü Dursun Yaşaroğlu, 8-11 Mart Tarihleri Arasında Ankara’da Düzenlenen Rize Günleri Etkinliklerinde Ardeşen İlçesi Olarak Adeta Tarih Yazdıklarını İfade Etti.

Ardeşen, Rize Günlerinde Tarih Yazdı!

Ardeşen İlçesi Olarak, Rize Günleri Etkinliklerinin Sorunsuz Bir Şekilde Tamamlandığını İfade Eden Yaşaroğlu, “Her Yıl Ardeşen İlçesi En Çok Konuşulan İlçe Olmuştur. Bu Yıl da Gerçekleştirdiğimiz Yeniliklerle Bunu Başardık. Ardeşen Evi ismi Altında Kurduğumuz Konuk Evi Rize Günlerinin En Çok İlgi Çeken Stant’ı Oldu. Atmaca’mızı ise Tüm Gerçekçiliği İle Ankara’ya Taşıyarak İnsanların Atmacacılıkla İlgili Bütün Merak Ettiklerini Canlı Olarak Anlattık. Halk Eğitim Merkezimizin Fedakar Çalışanları da Bu Yıl En Çok İlgi Gören Halk Eğitim Ekibi Oldu. Ziyaretçilerimize Tam 1 Ton Ardeşen Kivisi İkram Ettik. DOKADAK ile İlçe Turizmini Ankara’ya Taşıdık. Kaçkar Bal’ımız ile Nalaşkar Bal’ımızı Kurduğumuz Statlar İle Şifasını ve Lezzetini En İyi Şekilde Anlatttık.” Dedi.

Ardeşen Olarak Birliği ve Bütünlüğü Tam Anlamıyla Sağladık!

4 Gün Boyunca Ardeşen İlçe Stant’ının Tek Bir An Bile Boş Kalmadığını Kaydeden Yaşaroğlu, “Ardeşen Olarak Birlik ve Bütünlüğümüzü Bir Kez Daha Ortaya Koymanın Mutluluğunu da Bu Şekilde Yaşamış Olduk. Birlikte Oturduk, Birlikte Kalktık. Tek Bir An Bile Birbirimizden Ayrı Hareket Etmedik. Her Gün Farklı Bir Yenilikle Etkinliklerimizi Gerçekleştirirken, Her Gece Farklı Mekanlarda Ardeşen’liler Olarak Buluşarak Ardeşen’imizin Geleceğini Düşündük, Tartıştık ve Vizyon Belirledik. Rize Günleri Sayesinde Sadece İlçemizi Tanıtmadık, Aynı Zamanda Birlikte Olunca Neler Başarabileceğimizi Gördük. Bu başarı Neticesinde de Daha da Birlik Olmayı Sağladık.” Dedi.

Ardeşen GSK Maçı, Çifte Mutluluğumuza Vesile Oldu!

Yaşaroğlu, “10 Mart Ardeşen’in Kurtuluş Gününde, Kurtuluş Coşkusunu Ardeşen’den Uzakta Yaşasak da O Gün Ardeşen’liler Olarak Hem Ardeşen Stant’ında Hem de Ardeşen GSK Maçında Buluşarak Muhteşem Bir Galibiyetle Sevincimize Sevinç Aşılandı. Tek yürek Olarak Takımımızı Destekledik, Galibiyetimizi İse Ankara’nın Göbeğinde Dev Horon Halkasıyla Kutladık. Biz Bu Güzellikleri Her Zaman İfade Ettiğim Birlik ve Bütünlük Sayesinde Sağladık.” Dedi.

Teşekkürümüz Saymakla Bitmez!

Rize Günleri Etkinliklerinde, Ardeşen Stant’ının En Gözde Stant Olmasında Büyük Katkılar Sağlayan Büyük İsimler Olduğunu Kaydeden Yaşaroğlu, Teşekkür Konuşmasında Şu İsimleri Saydı;

Ardeşen Kaymakamımız Sayın İlyas Memiş, Hazırlık Dönemimizde Tecrübesi ve Birikimi İle Bizlere Işık Olarak Büyük Cesaret Vermiştir. Etkinlikler Sırasında İse Bizlere Güvenerek Bizleri Onure Etmiştir. Arkamızda Durarak Bizlere Güç Katmıştır. Kendilerine Önemli Katkılarından Ötürü Çok Teşekkür Ediyorum.

Ayrıca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Müsteşarlar Servet Ayrım, Mustafa Konuk, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Valisi Nurullah Çakır, Kütahya Valisi (Eski Ardeşen Kaymakamı) Kenan Çiftçi, Eski Rize Valisi Erol Çakır, Eski Rize Valisi Kasım Esen, Eski Müsteşar Temel Eryılmaz, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, İşkur Genel Müdürü Nusret Yazıcı, CHP Ankara İl Başkanı Zeki alçın, Rize İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin, Milletvekili Danışmanlarımız İbrahim Kulaber, Adnan Kahya, Rize Dernekler federasyonu Başkanı Dr. Süleyman Basa' da Stant’ımızı bizzat ziyaret ederek bizleri onure ve mutlu etmiştir.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Topal’a, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, Hemşin Özel İdare Müdürü Sultan Rauf Oğuz, Rize İl Genel Meclis Üyeleri, Rize İl Genel Sekreteri Ahmet Bey,  Eski Milletvekillerimiz Avni Kabaoğlu, Mustafa Nazikoğlu, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya,  Çok Değer Verdiğimiz STK Temsilcilerimizden 53-11 Çay Kooperatifi Başkanı Sait Balcı, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Eksilmez, Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Recep Şeremet, Rize-Artvin Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, Ankara Ardeşen’liler Kültür Derneği Başkanı Ahmet Üstoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Tekin, Osman Buçan, Ardeşen Kivi Kooperatifi Başkanı Mehmet Hacısüleymanoğlu, Kaçkar Arıcılık Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Yağcı, Ardeşen Ziraat Odası Meclis Başkanı Gürol Berberoğlu, Rize Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Fevzi Civaoğlu, Rize Ticaret Borsası Genel Koordinatörü Hasan Önder, Başbakan Eski Başdanışmanı Osman Yazıcı, Başkent Öğretmen Evi Müdürü Servet Bey’e, Lazhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Ömer faruk Zenginal’a, Gelişim Tv Yöneticileri Turgay Terzibaş, Cumali Dalbastı ve Mustafa Buçan, Sanatçı dostumuz Reşat KAraoğlu, İşadamlarımız Ali Biberoğlu, Recep Biberoğlu, Metin Yenilmez, Faruk Taşkın, Ahmet Taşkın’a çok teşekkür ediyorum.

Ankara Rize dernekler Federasyonunda Düzenlenen Rize Günleri Etkinliklerine, İstanbul Rize Dernekler Federasyonunca Katkı Sağlayan İstanbul RİDEF Yönetimini de Unutmayan Yaşaroğlu, “İstanbul’da ki Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Celal Erdoğan’a ve Rizdef Yönetim Kurulu Üyelerine, İstanbul Üsküdar Rize’liler Derneği Başkanı ve Yöneticilerine, İstanbul’daki Ardeşen’liler Derneği, Tunca ve Çevre Köyleri Dayanışma Derneği ile İstanbul’da Bulunana Bir Çok Rize Derneğinin Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerine de Çok Teşekkür Ediyorum.” Dedi.

Yaşaroğlu, “Kendi Ekibimizde Yer Alan Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu’na ve ekibinde yer alan bayan usta öğreticilerimize, Kaymakamlık Yazıişleri Şefi Osman Çınar, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Ramazan Hakan Bozkan, Atmaca Ustamız Tuncay Tekeşin ve Ailesine, DOKADAK yöneticileri Dursun Ali Demiroğlu ile Zekeriya Veziroğlu’na, Kaymakamlık Personelimiz Balabey Bulut’a da Çok Teşekkür Ediyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2013, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73