banner72

Ardeşen, Rize Günlerinde Yine Tarih Yazacak!

Ardeşen İlçe Özel İdare Müdürü ve Rize Günleri Ardeşen Koordinatörü Dursun Yaşaroğlu, Ankara’da Düzenlenecek Olan Rize Günlerinde Ardeşen İlçesi Olarak Tarih Yazacaklarını Belirtti.

Ardeşen, Rize Günlerinde Yine Tarih Yazacak!

Bu Yıl Ankara’da 4.sü düzenlenecek olan Rize günleri İçin geri sayım başladı.

Ardeşen İlçe Özel İdare Müdürü ve Rize Günleri Ardeşen Koordinatörü Dursun Yaşaroğlu, Rizeliler Günü için yürütülen çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Yaşaroğlu, yaptığı açıklamada, Rize Dernekler Federasyonu'nca 8-11 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek "Rizeliler Günü’’nde, Ardeşen'i en iyi şekilde temsil etmek için sürdürülen hazırlık çalışmalarının tamamlandığını ve Ardeşen’in bir kez daha tarih yazmaya hazır olduğunu ifade etti.

Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş Başkanlığında, Ardeşen’in Rize Günlerine en iyi şekilde hazırlanması için 6 kez yaptıkları komisyon toplantının ardından Ardeşen’in değerlerinin tır eşliğinde Ankara’ya hareket ettiğini ifade eden Yaşaroğlu, “Bu sene Ardeşen olarak bir çok ilke imza atacağız. Bunlardan birisi de Akdere köyünde 150 yıldır yaşatılan geleneksel tahta dönme dolap olacak. Dönme dolabı Ankara’da kurarak sergileyeceğiz ve o zevki Ankara’da standımızı ziyaret eden konuklarımıza yaşatacağız. Bu vesile ile dere köyü sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, Hayrullah Koçoğlu isimli hemşerimizin icadı olan Atmaca53 arabasını da Rize günlerinde sergileme imkânı bulacağız. Biz geçmiş yıllarda da Rize günlerinde merkez ilçe ve diğer ilçelerin önündeydik. Bu öncülüğü bu yıl da sürdürme iddiası içerisinde olacağız. Atmacamız her zamanki gibi yerinde olacak. Atmaca ile ilgili tanıtımı Tuncay Tekeşin kardeşimiz yapacak. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu ve ekibi de her yıl olduğu gibi, bu yıl da damgasını vuracak. Bunun  yanında Ziraat Odamız, Kivi Kooperatifimiz, Arıcılık Kooperatifi, DOKADAK, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odası gibi bir çok STK ile ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bu çalışmalar neticesinde Rize Günlerinden ziyade, Ardeşen günlerini yaşatacağız. Bir diğer sıra dışı çalışmamız ise Cumartesi Sabahı Halk Eğitim Merkezince hazırlanacak olan Ardeşen’e özgü yöresel kahvaltı sofrası olacak.” Dedi.

Ardeşen TEK Yürek Oldu, Bu Etkinliklere Hazırlandı!

Ankara’daki Rize Günlerine çok iyi derecede hazırlandıklarını ifade eden Yaşaroğlu, “Bu hazırlıklar sırasında Ardeşen adeta tek yürek oldu. Başta Ardeşen Kaymakamımız İlyas Memiş, İl Genel Meclis Üyelerimiz Dursun Ali Balsüzen ve Dursun Ofluoğlu, KÖYDES Müdürümüz Hakan Bozkan, Organizasyonların A’sından Z’sine kadar emek harcayan Osman Çınar kardeşimiz ellerinden geleni yaptı. Ayrıca Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Eksilmez ve Ardeşen Esnaf Odası Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı çok ciddi katkılar sağladı. Biberoğlu İnşaatın değerli sahipleri Şaban Ali Biberoğlu ile Recep Biberoğlu Ardeşen’i Ankara’ya taşıma noktasında da büyük katkılar sağladılar ve şirketlerine ait Tır’ı emrimize verdiler. Netice itibari ile bütün STK’lar ve önemli şirketlerin desteği ile hazırlıklarımız tamamlandı. Sıra geldi, Anklara’da Ardeşen çıkarması yapmaya. İddiamız ortada ve başarılı olacağımıza inanıyorum.” Dedi.

Ardeşen Birlik-Beraberlik Sağlayamaz Diyenlere Mesaj!

Bazı kişilerin, Ardeşen’in birlik ve beraberlik sağlayamayacak konumda olduğunu dile getirdiklerini ima eden Yaşaroğlu, “Ardeşen İlçesi birlikte-beraberlik sağlayamaz diyenlere geçmişteki Rize Günlerinde elde ettiğimiz başarılı sonuçları ve Ardeşen GSK hentbol takımımızı örnek göstermek istiyorum. Bu başarı ile birliktelik ve beraberlik Ardeşen’in başarısıdır. İnsanlar artık birbirine saygılı olmalıdır. Vakit, Ardeşen menfaatleri doğrultusunda ortak kültürde birleşme vaktidir. Ben birlik ve beraberliğimiz sayesinde bu yıl da Ankara’da Ardeşen Rüzgarı estireceğimize inanıyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73