banner72

Ardeşen Siyasetinde Son Durum !

Yaklaşan 12 Haziran Genel Seçimleri Öncesi Yurdun Dört Bir Yanında Seçim Çalışmaları Bugün İtibari İle Büyük Bir Hız Kazanırken, Ardeşen Bölgesinden Bir Çok İsim AKP, DSP, SP, HAS PARTİ, MMP Gibi Siyasi Partilerden Milletvekili Adayı olarak Adından Söz Ettiriyor. CHP ve MHP’nin Rize Adayları İse Ardeşen Kamuoyunu Heyecanlandırıyor. İşte Ardeşen’de ki Siyasi Partilerin Fırtına Gibi Gürleyen Kulislerinden En İnce Ayrıntılar.

Ardeşen Siyasetinde Son Durum !
AKP’de İlk Gelişmeler Neler ? Nusret Bayraktar’ın Ardeşen Ziyaretinde Neler Konuşuldu ? Belediye Başkanı Mümtaz Sinan Neden “20 Yıllık Siyası Hayatımda Bu Kadar Mutlu Olmamıştım” dedi ?, AK Parti İlçe Başkanı Ne Mesaj Verdi .? CHP’den İlk Mesaj Neydi ? CHP İlçe Başkanı Osman Yeniay’ın İl Değerlendirmesi Nasıl Oldu ? MHP İlçe Başkanı Muhammet Hacısüleymanoğlu Partisinin Milletvekili Adayları İçin  Ne Dedi? DSP’den Rize 1 Milletvekili Adayı Olan Hasan Sual’in İlk Mesajı, Ayrıca Necdet Gülbay da Sürpriz Bir Şekilde Has Partiden Milletvekili Adayı oldu ve İlk Açıklamayı Yine Lazhaber'e Yaptı.. Hepsi ve Daha Fazlası Bu Haberimiz de Yanıt Buluyor…

LAZHABER ÖZEL ANALİZİ

AKP’DE SON DURUM !
Adalet ve Kalkınma Partisi Kanadından, Büyük Bir Sürprizle Karşılanan Nusret Bayraktar’ın Adaylığı Adeta Şok Etkisi Yarattı. Nusret Bayraktar, Adaylık Listeleri Açıklanır Açıklanmaz Ayağının Tozuyla Birlikte Baba Ocağına Gelerek, Seçim Çalışmalarına Start Verdi.

Beklenmedik Bir Anda Ardeşen’e Gelerek Adeta Sürpriz Yapan Bayraktar, Seçime Jet Hızıyla Başladı. Ardeşen Mahalle Muhtarları Derneğinde, Başkan Yunus Önkibar ve Muhtarları Ziyaret Eden Bayraktar, Burada Seçmenlerine Net Mesajlar Verdi ve Rize’den Hedeflerinin Rekor Bir Oyla 3 – 0 Olacağını Savundu.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Emriyle Rize’den Aday Olduğunu Belirten Bayraktar, “Bölgeye Uzaktan Yaptıkları Hizmetleri Yakından Yapmakla Görevlendirildik. Bu Görev Süresince Tüm Hemşerilerimizle Parti ve Bölge Ayrımı Yapmadan Rize’den Ful Çıkacağız.” Dedi.

- 2011 GENEL SEÇİM ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ...

20 YILLIK SİYASI HAYATIMDA BU KADAR MUTLU OLMAMIŞTIM
AK Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar’ın 12 Haziran Seçimlerinde Rize’den Aday Gösterilmesi Bölge İçin Bir Fırsat Olduğunu Dile Getiren Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, “20 Yıllık Siyası Hayatımda Bu Kadar Mutlu Olmamıştım. Başbakanımızın Bölgeye Rize’ye Ne Kadar Önem Verdiği Bir Kez Daha Ortaya Çıkmıştır. Rize İçin Oluşturulan Listeye Bakıldığında Türk Siyasetine Yön Verenler, Bundan Sonra Rize Siyasetine Yön Vereceklerdir.” Dedi

TEŞKİLAT HEM ŞAŞKIN HEM SEVİNÇLİ
Genel Merkez Tarafından Açıklanan Vekil Aday Listesi Konusunda İyi Bir Seçim Yapıldığını Söyleyen AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya,  “Yazıcı ve Bayraktar Gibi Değerli İsimleri Rize’den Aday Göstermesi Başbakanımızın Rize’ye Ne Kadar Değer Verdiği Anlamına Gelmektedir. Rize’ye Getirdiği Bu Değerler, Başta Partililer Olmak Üzere Tüm Rizeliler Olarak Tad Aldık. 12 Haziran Seçimlerinde Rize’den Ful Çıkararak, Köklü Bir Anayasa Değişikliği İçin Gerekli Olan Milletvekilliği Çoğunluğuna Katkı Sağlayacağımıza İnanıyorum.” dedi.

CHP’DE SON DURUM !
Listelerin Açıklanması İle Birlikte CHP’de de Hareketlilik Had Safhada İdi. Ardeşen İlçe Teşkilatını Dolduran Partililer, Çalışmalara Şimdiden Başlayarak, Seçime “ARI” Misali Hummalı Bir Şekilde Hazırlanıyorlar.

Partilerinin Milletvekili Adayları İle İlk yorum da İlçe Başkanı Osman Yeniay’dan Geldi.

Genel Merkez Tarafından Açıklanan Vekil Aday Listesi Konusunda Lazhaber’e Özel Açıklama da bulunan Yeniay, “Rize İçin iyi bir seçim yapıldı.” Dedi.

CHP’nin 29 İlde Ön Seçim Gerçekleştirdiğini, Bu İllerin Dışında da Örgütün Önerileri Doğrultusunda Adayların Belirlendiğini Söyleyen Yeniay  “Rize’de 8 Aday Adayı Arasında 3 Aday Belirlenmiştir. Bu Adayların Rize’mizi En İyi Şekilde Temsil Edeceğine İnanıyoruz. CHP İl ve İlçe Teşkilatları Olarak Seçime Hazırız. Bu Kapsamda İlçe Teşkilatı Olarak Bizler de En İyi Şekilde Hazırlanıyoruz. Yörenin Sorunlarına İlişkin Çalışmalarımız Oldu. Bu Doğrultuda CHP’den Rize Milletvekili Olacak Adaylarımızın Rize’mizin Sorunlarını Bilerek, En İyi Şekilde Bu Sorunlara Çözüm Getireceklerdir” dedi.

MHP’DE SON DURUM !
Milliyetçi Hareket Partisi’de Rize’de Seçimlere Son Derece İddialı Bir Şekilde Hazırlanırken, Ardeşen Teşkilatı da Partilerinin Milletvekili Adaylarını “Kale Gibi” Yakıştırması İle Karşıladılar.

Özellikle Çay ve Çay Kanun Taslağı Konularında Partililerinin Önemli Bir Oy Potansiyeline sahip Olduğunu Savunan MHP Kanadı, İddiasını Ortaya Koydu.
MHP Ardeşen İlçe Başkanı Muhammet Hacısüleymanoğlu Adaylık Sürecinde Yaşanan Gelişmeleri  Değerlendirdi.

Hacısüleymanoğlu Açıklamasında “Bu Seçimde Demokratik Bir Yarış Olması Temenni Ediyorum. Sadece Siyasi Partilerle Yarışmak İstiyoruz. Asla Başka Kurumlar İle Yarış İçerisinde Olmayı Düşünmüyoruz. Özellikle Devletin İmkânlarıyla Mücadele Edeceğimiz Bir Seçim Süreci İstemiyoruz. Devletin Bu İşe Karışmamasını Temenni Ediyoruz. MHP Bu Dönemde Seçime Çok Hazır Durumdadır. Sayın il Başkanımız Zeki Mayi 1. Sıradan Adaylığını Belirtmiştir. Sayın Mayi, Uzun Yıllardır Bulundurduğu Siyasi Birikimi ve Tecrübesiyle Bölgenin Sorunlarını İyi Bilen Biri Olarak, Bu Sorunları Çözecek Olan Bir İnsandır. Tabiri Caizse Sayın Zeki Mayi Rize’nin Hak Ve Menfaatleri İçin “Kale Gibi” Bir Adaydır” dedi.

DSP’DEN İLK AÇIKLAMA
DSP’nin Efsanevi İlçe Başkanı Hasan Sual’in DSP’den Rize 1. Sıra Milletvekili Adayı Olması, DSP’de Ayrı Bir Hareketlilik Yaşanmasına Sebep Oldu. Seçimlere Son Derece Güçlü Bir Şekilde Hazırlanan DSP’den Ardeşen’den Bir İsim Olan Hasan Sual’in Aday Olması, Ardeşen de ki Siyasete Önemli Ölçüde Hareket Kazandıracağı Tahmin Ediliyor.

Adaylığının Açıklanmasıyla Birlikte İlk Açıklamayı Lazhaber’e Yapan Sual, “Bize İnananları Asla Mahcup Etmeyeceğiz.” Dedi.

Sual “Bilindiği Gibi Türkiye 12 Haziran 2011 Tarihinde Seçime Gidiyor ve Biz de DSP Olarak Hummalı Bir Çalışma İle Seçime Hazırlanıyoruz. DSP Parlamentoya Girerek Türkiye’ye Daha Etkin Hizmetler Verebilmek İçin 81 İlde Adaylarımızla Beraber Seçime Hazırlanıyor. Rize’de de Bu Göreve Bizi Layık Gördüler. Görev İstenmez, Görev Verilir Düşüncesiyle Bende Bu Görevi Üstlenerek Rize’de Partimi En İyi Şekilde Temsil Etmeyi Düşünüyorum” dedi.

SAADET PARTİSİ’NDE SON DURUM
Milli Görüş Harekatının Tek Temsilcisi Olarak Güçlü Bir Şekilde Seçimlere Hazırlanan Saadet Partisi,  Bugün Hopa’dan Rize Merkez’e Kadar Gerçekleştirdiği Ziyaretlerle Çalışmalarını Yürüttü.

Laz Bölgesini Temsilen Rize’den Milletvekili Adayı Olarak 2. Sıradan Yer Alan Sait Eksilmez, Gençlik Teşkilatının Tam Desteğini Alarak, Rize ve Artvin Bölgesine Ziyaretleri İle Çalışmalara Başladı. Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli Gibi İlçelere Jet Hızıyla Gerçekleştirdiği Ziyaretlerle Tanıtım Çalışmalarına En Erken Başlayan İsimlerden. Eksilmez’in Rize Adayı olmasına Rağmen, Artvin İlçelerinde de Çalışma Yürütmesi Büyük Dikkat Çekti.

12 Haziran Seçimlerinin Hayırlı Olmasını dileyen Eksilmez, “Saadet Partisi Olarak, Bu Ülke İnsanının İnancı, Tarihi, Kültürü ve Tek Temsilcisidir.” Dedi.

Diğer Siyasi Partiler Asla Bu Toplumu Temsil Edemediler ve Edemezler Diyen Eksilmez Sözlerini Şöyle Sürdürdü; “Çünkü Tarihi Gerçek Ortadadır. Çözüm Üretme Yerine Çözümsüzlük Ürettiler. Milli Görüşün Tek Temsilcisi Olan Saadet Partimizin Diğer Siyasilerden Farkı İse, Önce Ahlak ve Maneviyat Diyen, Avrupa Birliği Değil İslam Birliği Diyen, Faize Dayalı Ekonomi Değil Üretim Ekonomisini Sağlayan, Tek Kelimeyle Milli Kaynaklarıyla Kalkınmayı Hedefleyen Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye Yeni Bir Dünya Diyen ve Çözüm Üreten Tek Siyasi Harekettir.” Dedi.

Eksilmez, Bu Duygu, Düşünce, Görüş ve Duruşla Rizelilerin Hizmetkarı Olmaktan Büyük Mutluluk Duyacağını Belirtti.

HAS PARTİ’DE SON DURUM !
HAS PARTİ’de Çıkardığı Adaylarla Sürpriz Yapan Partiler Arasından. Özellikle Ardeşen Bölgesinden Çıkardığı İsim Beklenmedik Bir Gelişme Olarak Tanımlanırken, Ardeşen’de Eğitimci Kimliğiyle Tanınması Büyük Bir Avantaj Olarak Değerlendiriliyor.
2009 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisinden Ardeşen Belediye Başkan Adayı Olarak Siyasete Başlayan Necdet Gülbay, Seçimlerde Başarılı Olamayınca, İlçe başkanlığına Atanmış, Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisinden İstifasıyla kurduğu HAS Parti’nin Kurucu Ardeşen İlçe Başkanı Olmuştu. Has Parti de Kısa Süre de Önemli İvme Kazanan Gülbay, Sürpriz Bir Şekilde Rize’den 2. Sıra Milletvekili Adayı Gösterildi.

HAS Parti Rize ikinci sıra milletvekili adayı olan HAS Parti Ardeşen ilçe başkanı Necdet Gülbay Lazhaber’e Yaptığı Açıklamada “12 Haziran Milletvekili Seçimlerinin Milletimize Ülkemize Hayırlı Sonuçlar Getirmesini Diliyorum. HAS Parti Olarak Türkiye’de Siyaseti Yeniden Formatlamak İçin Geliyoruz. Bende Bu Davaya Katkı Sağlamak İçin Rize’den Milletvekili Adayı Oldum. Bizler Tüm Siyasi Partileri Kardeş Parti Olarak Görüyoruz” dedi.

MMP’DE SON DURUM
Milliyetçi ve Muhafazakar Partisi’nde Genel Başkan Ahmet Reyis Yılmaz’ın Rize’den Milletvekili Adayı Olması Beklenirken, Son Anda Adaylığını Ankara’ya Taşıyan Yılmaz Rize’de Şaşkınlık Yaratırken, Rize’den Aday Gösterilen İsimler den Biri de Ardeşen’li. MMP’nin 1. Sıra Milletvekili Adayı Olarak Rize’den Seçimlere Girecek Olan Bahri Civaoğlu, Rize Siyasetinde Güçlü İsimlerden. Bir Dönem MHP’nin Ardeşen İlçe Başkanlığı Görevini Yürüten Civaoğlu, Şimdi MMP’den Milletvekilliğine Talip Oldu.

Civaoğlu’nun Adaylıkla İlgili Yarın Bir Açıklama Yapması Bekleniyor.

- 2011 GENEL SEÇİM ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ...
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2011, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73