banner72

Ardeşen ve Pazar'ın Önünü Kapatacak Proje Başlıyor!

Mesafeleri kısaltacak Çayeli, Hemşin, Çamlıhemşin yol hattı hayata geçiriliyor. Bu Durumda Pazar ve Ardeşen'e Uğrayan Binlerce Turistin Ayağı Çayeli'de Kesilmiş Olacak! Yani turistler Artık Pazar ve Ardeşen'e Uğramadan Çayeli'den Çamlıhemşin'e Geçebilecek.

Ardeşen ve Pazar'ın Önünü Kapatacak Proje Başlıyor!

Zafer PEHLİVAN
5 Eylül 2012 tarihinde 30 milyon TL bedelle ihalesi gerçekleştirilen Hemşin – Çayeli karayolu için şantiye kurularak ön çalışmalara başlandı.

Mart ayı ile birlikte yol açma çalışmalarına başlanacak.Konuyla ilgili bilgi veren Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazim Bekar, ayrıca Hemşin-Çamlıhemşin yolu için de Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü’nden 20/12/2012 tarih; 59633 sayılı yazı ile olur alındığını ve 2013 yılı sonuna kadar projelendirilmesinin tamamlanıp Karayollarının 2014 yılı yatırım programına dahil edileceğini bildirdi.

Açılacak bu iki yol sayesinde Hemşin İlçesinin kuytu bir yerleşim yeri olmaktan çıkıp yeniden geçiş noktası ve cazibe merkezi haline geleceğini, böylece ileriye dönük pek çok projenin önünün açılacağını vurgulayan Başkan Bekar, “Sahilden Çayeli, Hemşin arsı 36 km iken bu yolun hizmete girmesiyle 20 km’ye düşecek. Yine Çayeli Çamlıhemşin arası sahilden 45 km iken yeni yolla 35 km’ye inecek. En önemlisi de Hemşin’den Çamlıhemşin’e sahilden 46 km olan mesafe bu yolun hizmete girmesiyle sadece 15 km olacak. Emeği geçen, başta Bakanlarımız Hayati Yazıcı ve Binali Yıldırım ile Rize milletvekillerimiz olmak üzere herkese Hemşin halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2013, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73