ARDEŞEN’DE Gençlik Kültür Merkezi Tanıtım Kokteyli Yapıldı

Ardeşen’de Bir araya gelen Bir Grup Genç, Gençlik Kültür Merkezi İsmi Altında Bir Mekan Oluşturdu. Oluşturulan Mekan Düzenlenen Bir Program la Tanıtıldı.

ARDEŞEN’DE Gençlik Kültür Merkezi Tanıtım Kokteyli Yapıldı

Merkezi Rize’nin Ardeşen İlçesinde Kurulan Sosyal Kültürel Yaşam Derneği bünyesinde oluşturulan ‘Ardeşen Gençlik Kültür Merkezi’ düzenlenen bir programla tanıtıldı.

Düzenlenen Tanıtım Kokteyline, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Rauf Kemal Ural, CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, CHP Eski Belediye Başkan Adayı Tahsin Ocaklı, Bazı Sivil Toplum Örgütü Kuruluşu Temsilcileri, İşadamları, vatandaşlar ve çok sayıda genç katıldı.

Konuyla ilgili Gazetelaz.com’a konuşan kurucular kurulu üyelerinden Muhammet Buçan, uzun uğraşılar sonucu, gençlerin ve büyüklerin ciddi destekleri ile oluşturdukları Kültür Merkezi sayesinde şehirdeki sosyal ve kültürel anlamda pek çok ihtiyacı karşılayacak projelere imza atmayı amaçladıklarını ifade ederek, “Hedefimiz kaliteli işler yapmak ve geniş kitlelere ulaşmak.” Dedi.

Buçan,  ‘Yaklaşık 1 ay önce başlayan hazırlıklarımız gençlerimizin ve büyüklerimizin katılımıyla belli bir noktaya ulaştı. Bu gün tanıtımını yaptığımız Kültür merkezi için gelecek adına umutluyuz. Amacımız şehirde yeni ve geniş bir sosyal platform oluşturmak. Sürece dâhil olan, emeğini bizden esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Hala bazı eksiklerin olduğunun farkındayız. Zamanla bunlar giderilecektir. Fakat buradaki manzaranın en önemli aktörleri insanlardır, her kesimden insanın bizimle olması, çalışmalarımıza eşlik etmesi bizler için çok önemli. Sosyal olan bir durum sorumluluk değil zorunluluktur.  Gelin bir olalım birlik olalım.” Dedi.

Amaçlarının sosyal ve kültürel değerleri öne çıkaracak çalışmalara imza atmak olduğunu ifade eden Buçan, “Bağlama kursundan, folklor ekibine, tiyatro kulübünden, fotoğraf kursuna ve çeşitli sosyal faaliyetleri canlandırmak ve ilçemizdeki sosyal eksiklik eksikliğini gidermeye çalışmak.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER