banner72

Ardeşen’de İktidar Ve Muhalefeti Buluşturan Nişan!

Ak Parti Rize Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Mali Müşavir olan Ahmet Çevik Ocaklı’nın kızı aynı zamanda Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın yeğeni Elif Ocaklı ile DYP Artvin Eski milletvekili adayı ve Arhavi Eski Belediye Başkan Adayı Adnan Çorbacıoğlu’nun oğlu aynı zamanda CHP Artvin eski Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu’nun yeğeni Umut Çorbacıoğlu Ardeşen’de yapılan nişan merasiminde İktidar ve Muhalefeti bir araya getirdi.

Ardeşen’de İktidar Ve Muhalefeti Buluşturan Nişan!

Ardeşen Beşyıldız Düğün Salonundaki Nişan törenine çok sayıda Siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarda görev alan yetkililerde yer aldı.

Elif Ocaklı ile Umut Çorbacıoğlu’nun yüzüklerini Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ile CHP Artvin Eski Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu birlikte taktılar.. Makaslar ele alınıp kurdele kesilmeden önce iki vekilde kısa konuşma yaptı ve genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dilemiş oldu.

Nişan töreninde 150 yıl öncesinde yapılan Karadeniz gelenekleriyle eskiye dönüldü. İlk olarak enişte bağlama ile gelin enişte ve kaynana çağırma, kaynanadan şekerleme ve fındık kurutulmuş istenmesi ve dağıtılması, tulum eşliğinde horon, horon halkasında yer alanlara ise mendil bağlanması, atma türküler eşliğinde 95 ve 99 yaşlarındaki gelin ile damadın dedeleri halkaya alınıp horon teptirmeleri ile geceye damga vururken eskilere dönüşmüş oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2013, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73