banner72

Ardeşen'de Korkunç Yangın

Belediye Yetersiz Kalınca Yangını Hastane Personeli Söndürdü

Ardeşen'de Korkunç Yangın


Ardeşen’de Meydana Gelen Büyük Çaplı Yangında Ardeşen Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin Yetersiz Kalması Yüzünden Yangına Ardeşen Devlet Hastanesinde Görevli Hasta Bakıcı ve Ambulans Şoforü Müdahale Etti.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen-yangi.jpg


Rize’nin Ardeşen İlçesinde Meydana Gelen Yangında,3 Katlı Evin Teras Katı Tamamen Yandı. Yangında Can Kaybı Olmazken, Metin Karadeniz’a Ait Ev Oturulamaz Hale Geldi.
Yangında, evde kiracı olarak oturan Perihan Gülbudak’ın (45)  bütün eşyaları kul oldu. Yangına, Ardeşen (1), Pazar (1) ve Fındıklı (2) Belediyesine ait 4 itfaiye ekibi tarafından müdahale edildi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen-yangi-(1).jpg


Yangın bölgesine geç gitmekle suçlanan Ardeşen Belediyesine ait itfaiye aracında görevli bir tek şoförün bulunması yüzünden yangın söndürme çalışmalarına ilk müdahaleyi Ardeşen devlet Hastanesinde görevli Hasta Bakıcı ve Ambulans Şoförü tarafından yapıldı.
Olay, Merkez Mahallesi Hastane sokakta meydana geldi. Metin Karadeniz’e (57) ait olan 3 katlı binanın terasında baca henüz bilinmeyen bir nedenle alev aldı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen-yangi-(2).jpg


Binanın çatısından alevlerin yükseldiğini gören mahalle sakinleri durumu itfaiyeye ve polise bildirdi. Belediye hizmet binasına yakın olan eve Ardeşen itfaiye aracı geç sürede geldi. İtfaye Personelinin de yeterli olmaması yüzünden yangına müdahalelerde büyük gecikme oldu. Ardeşen Devlet Hastanesi çalışanları ile çevredeki vatandaşlar yangın söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine yardımcı oldu. Yangının tamamen söndürülememesi dolayısıyla Pazar Belediyesine ait bir ve Fındıklı Belediyesine ait 2 itfaiye aracı olay yerine gelerek yangına müdahalede bulundu.  Üçüncü katta kiracı olarak Perihan Gülbudak evde olmadığı anlaşıldı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen-yangi-(3).jpg


Yangın haberini alan ev kiracısı Perihan Gülbudak, işyerinden evine geldiğinde sadece bacadan alevler çıktığı, olaya zamanında müdahale edilseydi eşyalarının kül olmayacağını savunurken, gözyaşlarına hâkim olamadı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen-yangi-(4).jpg


Evin sahibi Metin Karadeniz ve çevrede oturan vatandaşlar itfaiyenin yetersizliğinden şikâyetçi olurken, belediyenin acilen itfaiye birimini geliştirmeleri gerektiğini savundu.
Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, evde büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Polis ekipleri yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2010, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73