banner72

Ardeşen’den Cezaevlerindeki Mahkumlara Bin Kitap!

Beşir Derneği ve Semerkand yayın kuruluşları Ardeşen Temsilciliğiz, Rize ve Artvin Bölgesindeki Cezaevlerinde Bulunan Mahkumlara Kitap Gönderme Kampanyası Başlattı.

Ardeşen’den Cezaevlerindeki Mahkumlara Bin Kitap!

Rize’nin Ardeşen İlçesindeki Beşir Derneği ve Semerkand yayın kuruluşları temsilciliği, Rize Kalkandere ve Artvin Arhavi’deki Cezaevlerinde Bulunan Mahkumlara Bin’in üzerinde dergi ve kitap göndermeyi hedefliyor.


Konuyla ilgili Lazhaber’e açıklamalarda bulunan İlçe Temsilcisi Selçuk Eksilmez, “Beşir Derneği ve Semerkand yayın kuruluşu Ardeşen Temsilciği olarak çok önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyoruz. Cezaevlerinde yatan mahkumların topluma kazandırılması gerektiğini düşünerek binlerce kitap ve dergiyi cezaevlerinde ceza çekmekte olan mahkumlara yolluyoruz. Bu amaçla Yazılı ve görsel basında öneli bir yer edinen Semerkand yayın grubu ve Beşir Derneği olarak önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Genel merkezimizin öncülüğünde türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde 2 yıl içerisinde  324 cezaevine ayılık 16 Bin dergi ve Kitaplar yollanıyor. ” Hiçbir suç cezasız kalmamalı, ama insan suç işledi diye de yok sayılmamalı” mantığıyla hareket edilen kampanya mahkumların ıslah edilmesi ve topluma kazandırılması amacını taşıyor. Her ay mahkûmlara Semerkand, Mostar, Semerkan aile dergileri ve daha birçok KİTAPLAR ulaştırıyoruz.” Dedi.

SİZDE DESTEK OLABİLİRSİNİZ

Mahkûmlardan alınan mektuplarda yapılan kampanyanın önemini ortaya koyduğunu kaydeden Eksilmez, Volkan adlı bir mahkûmun yazdığı mektupta şu ifadelere yer veriliyor; “Gençliğin verdiği bir cahillik yüzünden bir suç işledim ve cezamı çekmekteyim. Burada her ay gelen dergilerinizi okuyorum. Siz ağabeylerimden bir ricam olacak. Sizden birkaç kitap isteyeceğim. Bu kitapları bana ulaştırırsanız çok memnun olurum.” Mahkûmlara Kitap ve dergi gönderme kampanyasına bütün vatandaşlar destek verebilir.” Dedi.

Ardeşen ve ilçe esnafının yakından ilgilendiği kampanyaya her kesimden maddi manevi destek geldiğini kaydeden Eksilmez, “Kampanyaya destek vermek ve bilgi almak için irtibat telefonumuz ‘0464-715  25 20’, “www.semerkandardesen.com” isimli internet sitemizden de çalışmalarımı takip edebilirsiniz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2013, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73