banner72

Ardeşen’e Yeni Protokol Girişi Yapılıyor!

Salı Pazarı Olarak Kullanılan, Fatih Mahallesindeki Lütfü Alemdar Caddesi, Ardeşen Belediyesi Tarafından Yenilenerek İlçenin Protokol Girişi Haline Dönüştürülecek.

Ardeşen’e Yeni Protokol Girişi Yapılıyor!

Özellikle Salı Günleri, Pazar Yerinin Kurulmasıyla Birlikte İlçeye Giriş Sağlanamayan Bölge İçin Ardeşen Belediyesi Yeni Bir Çalışma Yaptı.

Geçtiğimiz Günlerde, Lütfü Alemdar Caddesi Paralelinde Yeni Bir Cadde Açan Ardeşen Belediyesi, Salı Pazarını Bu Bölgeye Kaydırmıştı.

Salı Pazarının Yeni Yerine Taşınmasıyla Birlikte, Eski Bölgesi Olan 8000 m² alanı kapsayan 340 metre uzunluğundaki Lütfü Alemdar Caddesindeki Eski Parke Taşları Sökülerek, Yerine Yeni Bir Proje İle Modern Bir İlçe Girişi Kazandırılması Çalışmalarına Başlandı.


Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yerebakan ve Fatih Mahallesi Muhtarı Murtaza Özyanık  ise çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan yardımcısı Mehmet Yerebakan yaptığı açıklamada “8000 m² alanı kaplayan Alemdar Caddesi’nin anayolu küp taşla,  yaya geçişleri de granit taşla döşenecektir. Ayrıca üzerinde çalıştığımız bu yol sahil yoluna ve Atatürk Caddesi’ne bağlanmaktadır.  Çalışmalarımız sadece bu cadde ile sınırlı kalmayıp bu caddenin bağlantı yollarını yani sokak araları da aynı şekilde düzenlemeye gidiyoruz. İstinat duvarları ve diğer altyapı hizmetlerini de beraberinde yürüttüğümüz çalışmalar aralıksız bir şekilde devam edecektir.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2013, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73