banner72

Ardeşen'li Öğrenciler İspanya Yolcusu

Rize'nin Ardeşen ilçesinden 5 öğrenci ve 1 öğretmen, web programcılığı projesi kapsamında 1 ay İspanya'da kalacak.

Ardeşen'li Öğrenciler İspanya Yolcusu

     Ömer Faruk Zenginal/Lazhaber.com
     Leonardo Da Vinci-AB Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik projeleri çerçevesinde “Web Programcılığında Veri Tabanı Yönetimi” isimli Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edilen proje kapsamında Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi’nden Osman Yaroğlu, Gürhan Şişmanlar, Okan Erdem, Ali Rıza Nebioğlu ve Onur OĞUZ isimli 5 öğrenci ile Okul Müdürü Ertan Berberoğlu İspanya’ya gidecek.

http://pic1.resimupload.com/r8/resim_555915537.jpg

    İspanyaya gidecek olan öğrenciler Nureler Education şirketi aracılığıyla 02–29 Mayıs 2010 tarihleri arasında proje konusuyla ilgili eğitim alacaklar.
     Proje ile ekonomik imkânsızlıklardan dolayı öğrendiğini uygulamada problem yaşayan, kendi imkânları ile yurtdışına gidemeyecek öğrencilere olanak sağlanması amaçlanıyor.
     Proje sonunda öğrencilerin Web Programcılığında veri tabanı oluşturma ve bunları yönetme konusunda becerilerini daha da arttırarak, yabancı dil seviyelerini yükseltmeleri hedefleniyor. Ayrıca öğrenciler bu eğitimi aldıktan sonra edindikleri bilgileri il içindeki okullara panel ve sempozyum düzenleyerek aktaracaklar.

     DİL ÖĞRENİMİ İÇİN KURSA GİDİYORLAR
     2 Mayıs 2010 tarihinde ispanyada olacak olan öğrencilerin, gidecekleri ülkede anlaşma güçlüğü yaşamamaları için özel dil kursuna gönderiliyorlar. 2 ay süre ile bu kursa katılacak olan öğrenciler İngilizce dil eğitimi alıyorlar.
     Öte yandan; düzenlenen bu eğitim seyahatine Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Çayeli ilçesinden toplam 25 öğrenci ve 4 öğretmen de katılacak.


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2010, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73