Arhavi'de Cumhuriyet Recepsiyonu

Arhavide Cumhuriyet resepsiyonu düzenlendi.

Arhavi'de Cumhuriyet Recepsiyonu
Arhavi’de Cumhuriyetin 87. Yılı kutlamaları çerçevesinde bir resepsiyon düzenlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile BKM kültür merkezinde düzenlenen cumhuriyet resepsiyonuna Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Per. Kd. Bçvş. Nihat Çağlar,  Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Cumhuriyet başsavcısı Suzan Yıldırım, Kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Resepsiyonda konuşma yapan ilçe kaymakamı Bülent Bayraktar ve Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu, cumhuriyetin kazanılmasında verilen çabaları dile getirerek, onun korunmasında gösterilmesi gereken azmi ve çabayı dile getirdiler. Konuşmaların ardından Cumhuriyet resepsiyonu için hazırlanan kırmızı beyaz renklerdeki, üzerinde “Cumhuriyetin 87. Yılı kutlu olsun” yazılı pasta kesilerek misafirlere ikram edildi.

Resepsiyonda ayrıca günün anlam ve önemini anlatan slâyt gösterileri izlendi. M. Kemal ATATÜRK’ün hayatını anlatan videolar davetliler tarafından ilgi ve dikkatle izlendi.

Toplumun her kesiminden eşleriyle birlikte resepsiyona katılan davetliler, Cumhuriyet bayramında çok sıcak bir ortamda bir araya gelmenin mutluluğunu dile getirdiler. Gecede samimi sohbetler dikkatten kaçmadı. Yöresel müzikler eşliğinde oyunlar oynandı, halaylar çekildi. (Arhavi Postası)

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2010, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER