banner72

Arhavi'de Ekmek 50 Kuruş Oldu

Arhavi'de ekmek fırınları arasında başlayan rekabet sonrası ekmek fiyatlarının 50 kuruş'a düşmesine en çok vatandaşlar sevindi.

Arhavi'de Ekmek 50 Kuruş Oldu
Arhavi’de ekmek fırınları arasında başlayan rekabete en çok sevinen de vatandaş oldu. Arhavi’de 300 gram ekmek bazı fırınlarda 50 kuruş’a, satılırken, bazı fırınlarda 75 kuruş’a satılmaya devam ediyor.
     Arhavi’de geçtiğimiz aylarda hizmete açılan NOSTONİ fırın işletmecisi Deniz Vona yaptığı açıklama da kriz ortamın da vatandaşa ucuz ekmek yedirmek için fiyatlarda indirime gittiklerini ifade ederek “Halkımızın yeni fiyatımız yoğun talep göstermesi üzerine kar marjımızı minimuma indirerek satışlarımıza devam ediyoruz. Halkımızın zor şartlar altında yaşamlarını idame ettirmeye çalıştıklarını biliyoruz. Biz birazcık olsun evlerinin temel gider kaleminin başında bulunan ekmeğe indirim yaparak rahatlatalım istedik. Halkımız fırınımızda rahatça ekmek almaya devam ediyor. Gramajda hiçbir oynama yapmadık. Fiyatımız duyan dar gelirli vatandaşlarımız fırınımıza kadar gelerek ekmek alıyorlar” diye konuştu.
 
http://www.08haber.com/resimler/haber/nostoniB_1.jpg
 
NOSTONİ Ekmek Fabrikasını ziyaret eden Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ilçede bir rekabet ortamının yaşanmasının halkın yararına olduğuna ifade ederek “Ancak günün şartları da ortada. Her işletmenin sigorta-maliye-personel-kira-elektrik gibi onlarca kalemde genel gideri söz konusu. Biz ilçemizde hizmet veren işletmelerin her zaman çalışmalarının devamından yanayız. Eğer rekabet birilerinin canını yakacaksa, o rekabetten kısa vadede biri karlı çıksa da, uzun vade de birileri de mutlaka zararlı çıkacaktır. Bundan da Arhavi uzun vadeli zarar görür. Bunun için Nostoni ekmek fabrikasının başlattığı yeni fiyat ayarlaması eğer işletmeyi zarar ettirmiyorsa bundan Arhavi halkı sevinç duyar. Demek ki Kriz ortamında ucuza da satış yapılabiliyormuş. Ama göz göre göre de rakiplerine zarar vermek için zararına satış yapıyorsa da bundan dediğim gibi vatandaş bugün karlı çıkabilir ama uzun vadede Arhavi zararlı çıkar. ” diye konuştu. (08haber)


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2010, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73