banner72

Arhavi'de 'Rihop' Açıldı

Rize Güzergahında çalışan dolmuşlara hizmet verecek olan RİHOP Yolcu bekleme ve emanet durağının açılışı İlçe Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR ve Başkan Coşkun HEKİMOĞLU'nun da katılımıyla yapıldı.

Arhavi'de 'Rihop' Açıldı

DG/Arhavi - Arhavi – Bekleme Salonu Sahibi Tayfun Karakaş ile yapmış olduğumuz görüşmede Karakaş; “Dolmuşlarımız bekleme salonumuzun önüne gelip yolcusunu aldıktan sonra ortalama 55 dakikada otobandan Rize’ye varmaktadır. Arhavi’den hareket eden dolmuşumuz güzergâh boyunca ilçelere (Ardeşen, Pazar ve Çayeli’ne) sadece inecek yolcu varsa indirip, hiç bekleme yapmadan Rize’ye gitmektedir.
Rize Yeni Devlet Hastanesine (Araştırma Hastanesi) ve diğer hastanelere giden yolcularımız hastanenin kapısının önüne kadar götürmektedir.
Ayrıca yükü ağır olan yolcularımızı Rize şehir içinde evlerinin önüne kadar bırakmaktayız. Sabah Arhavi’den ilk aracımız 06.30’da hareket etmekte ve öğlene kadar hep buçuklarda kalkmaktadır. Öğleden sonra ise tam saatlere çeyrek kala hareket etmektedir.
Yapmanız gereken tek şey size uygun hareket saatimizi seçip 15 dakika önceden bekleme salonumuza gelip yerinizi ayırtmak. Eğer eviniz bekleme salonumuza uzak ise yine dolmuş hareket saatinden 15 dakika önceden bekleme salonumuzu 312 75 55’i arayıp servis imkânlarından yararlanabilirsiniz.
Bekle salonumuz 06.00 ile 18.00 arası açık olup, Akşam 18.00’dan sonra ertesi gün için yer ayırtmak isterseniz de 0544 333 53 19 nolu telefonda yerinizi ayırtmanız mümkündür.
Esnaflarımız ve halkımız emanetlerini Rize’ye gönderebilir, Rize,2den gelecek emanetlerini de bekleme salonumuza bıraktırabilirler.
Yani artık Rize’deki işlerinize yetişmek için saatler öncesinden yola çıkmanıza gerek kalmadı. Yaptığımız test sürüşüne göre dolmuş 85 km ile 52 dakikada Rize’ye varmıştır. Hizmeti halkımızın ayağına kadar getirdik.”dedi.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2010, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73