banner72

Artvin MHP'den Sağlam İddia

MHP Artvin İl Başkanı Yusuf Sağlam Şavşat´ta yapılan toplantıdaki konuşmasında "İddia ediyorum MHP Artvin´de birinci parti ülkede İktidar olacaktır" dedi.

Artvin MHP'den Sağlam İddia
Artvin’in ilçelerine ziyaretlerini sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Yusuf Sağlam 19 Ocak Salı günü Şavşat ilçesini ziyaret etti. İs-Ba kafede yapılan toplantıya İl Başkanı Yusuf Sağlam, Şavşat İlçe Başkanı Muhammet Şeyhoğlu, Hopa İlçe Başkanı Ali Durmuş, Şavşat Belediye Başkan adayı Nazir Ocak ve partililer katıldı. Toplantıda Partililere hitap eden Sağlam, AKP hükümetini eleştirerek,  hükümetin 7 yıllık iktidarında sınıfta kaldığının altını çizdi. Sağlam: “AKP´nin sonu gelmiştir” dedi.
Konuşmasında demokratik açılım konusuna da  değinen Yusuf Sağlam, bu projenin iktidara ait bir proje olmadığını söyledi. Sağlam, konuşmasının devamında son günlerde Milli Eğitim Bakanı açıklama yapıyor. Okul isimlerinden şehit ve gazi ibarelerinin kalkacağını söylüyor. Bu ülke için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Neymiş okul isimlerindeki gazi ve şehit ünvanları kirliliğe sebep oluyormuş diyerek tepki gösteren Sağlam bin yıldır birlikte yaşadığımız bu topraklarda şehitlik kalkıyorsa kirlilik orda değil zihniyettedir, hükümettedir” dedi.
 
AKP  ülkeyi hiçbir alanda iyi yönetmiyor
Sağlamın konuşmasının bir kısmı şöyle: “AKP yedi yıllık iktidarında maalesef ülke yönetiminde başarısız olmuştur. AKP 7 yılda ancak 7 “K” lı bir tahribat, yapmayı başarmıştır. 7 yılda 7 “K” lı tahribatın açıklaması, kriz, kaos, kargaşa korku, kutuplaşma, kavga ve karanlıktır.
Bunların sonu geldi. MHP olarak diyoruz ki, hükümetin güveni sarsılmıştır. Çare demokrasi kurallarını işletmek, sandığı kurmaktır. Korkma sevgili AKP hükümeti getir sandığı kur. Eğer halk seni beğeniyorsa daha önce verdiği yetkiyi tekrar sana verecektir”
 
2010 Kasım ayında Seçim
Sağlam, konuşmasının devamında MHP olarak demokrasi kuralları çerçevesinde sandığı getirip halka layık olduğu hizmeti vermeye talip olduklarını ifade ederek, 2010 Kasım ayında seçim olacağı öngörüsünde bulundu. 2010 Kasım ayında seçim olacağı öngörüsünde bulunan Sağlam; “2010 Kasım ayı olmazsa en geç olan 17 Temmuz 2011’de sandık bu milletin önüne gelecektir” diyerek, partililerden Milliyetçi Hareket Partisi’ni tek başına iktidar yapmaları için çok çalışmalarını istedi.MHP Artvin il teşkilatı olarak çalışmaları sürdürdüklerini, il merkezinde ilçelerde çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirten Sağlam, “ İddia ediyorum Milliyetçi Hareket Partisi Artvin’de birinci parti, ülkede iktidar olacaktır” diye konuştu.

Kaynak : 08 Haber

 


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73