banner72

Artvin'de Küçük Parmakların Büyük Marifeti

Artvin Gençlik Merkezinde piyano eğitimi alan 14 çocuk ilk müzik dinletilerini aileleri için sergilediler.

Artvin'de Küçük Parmakların Büyük Marifeti

Çok sayıda izleyicinin katıldığı gösteride her çocuk bir müzik parçası çaldı. Piyano çalan çocukların aileleri ve konuklar onları alkışlarken hayranlıklarını gizleyemediler. Çocukları ile gurur duyan veliler şunları söyledi; Biz çocuklarımızı gönderirken bu kadar başarılı olabileceklerine açık söylemek gerekirse inanmıyorduk. Tamara Öğretmene çok teşekkür ediyoruz. Alkışlarımız aynı zamanda öğretmenimize oldu. Çocuklarımız bu kursa gelmeye başladıktan sonra çok farklı özellikler kazandılar. Daha uslu, daha zeki ve kendisine güveni olan bir nesil oldular.

http://www.08haber.com/userfiles/image/piyanoB_1.jpg

 ÖNÜMÜZDEKİ YILLRDA ARTVİN PİYANO KONSERİ DİNLEYECEK!
Piyano eğitimin uzun yıllar gerektirdiğini ve müziğin temel eğitiminde piyanonun önemini belirten piyano öğretmeni Tamara ÇELİK konu hakkında şunları söyledi;
“Ben öğrencilerimin k kısa sürede piyanoda başarılı olmaları beni çok mutlu etti Dünyanın neresinde dünyaya gelirse gelsin bütün çocuklar aynıdır. Hepsi tatlı, farklı ama aynı derecede eğitim ve öğretimde meraklı ve başarılıdırlar. Ben yaşları farklı 14 öğrenciye Gençlik Merkezi’nde ders veriyorum. Müziği ve öğrencileri çok seviyorum. Çocuklarını piyano dersine gönderen ailelere çok teşekkür ederim. Onların çocukları benim yavrularım. Biz öğretmen öğrenci ilişkisi ile değil, anne çocuk ilişkisi ile dersler yapıyoruz. Kısa sürede gelen bu büyük başarının sırrı da buradan geliyor. Benim öğrencilerimin içinde 4 yaşında olanda var 12 yaşında olanda. Hepsi çok yetenekli, hepsi çok meraklı. Bugün siz kısa bir resital dinlediniz. Önümüzdeki yıllarda Artvin bu öğrencilerin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde sunduğu süper bir piyano konserini dinleyebilir günlerce konuşabilir. Çünkü her şey var. Zaman içinde bunu göreceğiz. Bu çocukların arasından piyano virtüözü de çıkabilir.” 
 http://www.08haber.com/userfiles/image/piyanoB_3.jpg
Programın açılışında bir konuşma yapan Artvin Gençlik Merkezi Müdürü Uğur BEYAZKAYA da şunları dile getirdi;
BU SÜPER ÇOCUJKLARLA GURUR DUYDUK
“Merkezimizde aileler ve çocukları ile beraber bir organizasyonun içinde olmanın yaptığımız çalışmalarda daha başarılı sonuçlar göstereceği muhakkaktır.. Gençlik Merkezimiz Artvin’in en büyük ailesi. Bu aile her geçen gün daha da büyüyor. Bu büyüme de çok büyük önemi olan öğrenci velilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bir hayal gibi başlayan piyano sevdasında bugün Artvin’de piyano melodilerini bizlere dinleten ve yetenekleriyle alkışları hak eden çocuklarımızı sizlerin huzurunda tebrik ediyorum. Onlar küçük elleri ile büyük bir yetenek olduklarını gösterdiler. Bu çocukları kısa zamanda bu seviyeye getiren Piyano öğretmenimiz Tamara Çelik’e çok teşekkür ederim. Onun bu güzel anın gerçekleşmesinde çok büyük emeği var. Biz sadece miniklere yönelik müzik çalışmalarında bulunmuyoruz. Büyüklerimiz için Bağlama ve Halk Müziği kurslarımız da devam ediyor. Ama ben minik öğrencilerin müziği orijinali ile nota ile öğrenmeleri yarınlar için çok büyük bir artıdır. Günümüzde hızla bozulan müziğimizin yeniden olması gibi yapılması, icra edilmesi konusunda şimdiden çok büyük ustaların yetişeceğini söyleyebilirim. Bu süper çocuklarla gurur duydum ”
 Küçük sanatçıları dinlemek için Salonu hınca hınç dolduranlar bu güzel anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi ve kameralarla çocuklarını objektiflere kayıt ettiler.

http://www.08haber.com/userfiles/image/piyanoB_4.jpg
 
Programın sonunda minik piyanoculara başarı belgesi verildikten sonra tüm konuklara açık büfe ikramın ardından program sona erdi.
Haber: SamiÖZÇELİKGüncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73