banner72

Artvin'de Otopark Ücretlerine % 100 Zam

Mülkiyeti Artvin İl Özel İdaresine ait olan Artvin il merkezinde bulunan Çok Katlı Otopark için İl Özel İdare, geçen Aralık ayında yeniden kiralama ihalesi çıkmış ve ihaleye giren müstecir(kiracı), aylık 18.500 TL fiyat teklifi vererek rekor kırmıştı.

Artvin'de Otopark Ücretlerine % 100 Zam
Verilen 18.500 TL’lik fiyatı duyan araç sürücülerine soğuk duş yaptıran bu fiyatın mağduru sonunda yine araç sahipleri oldu. Artvin’de tek otopark olması nedeniyle başka alternatifi olmayan araç sahipleri, Özel İdarenin insafsızlığına terk edildi. Araç sahipleri, ücret artışlarına tepkili!
Özel İdare Kamu Hizmeti Yapmıyor!
Adının açıklanmasını istemeyen araç sürücüleri, yapılan zammı fahiş olarak değerlendirerek Özel İdarenin kamu yararını hiçe saydığını ve kendilerini kiralama işini alan şirketin vicdanına terk ettiğini söylüyorlar. Araç sahipleri, İstanbul’da Belediyenin yaptığı Metrobüs zammına Danıştay’ın ‘dur’ dediğini hatırlatarak, Artvin’de ise Kurumun gelirlerini artırmayı hedefleyip ihaleye çıktıklarını ama kendileri lojmanda oturan Kurum memurlarının kiralarına enflasyon oranında artış yaptıklarını belirtiyorlar. Kurumdaki üst düzeyin lojman ve araç saltanatı sürerken giderlerin bir kısmının Artvin’de aracı bulunan vatandaşlara yansıtılmasını ise yanlış buluyorlar.
Kurumun mülkiyeti olan diğer işyerlerinin de enflasyon oranında artırılması gerekirken onlarında ihaleye çıkarılarak enflasyon oranının üzerinde yüksek kira artışları yaptıklarını dile getirerek İl Encümenin Artvin’deki hayat pahallığını görmezden geldiğini ve keyfi davrandığını savundular. Beceriksiz yöneticilerin işbasında olduklarını kaydettiler.
 
Kiracının verdiği dilekçe ile yapılan kira artışı söyle:
 
2 saate kadar                                                                 =   3,00 TL
2 saatten sonra 9 saate kadar (Saat başı)     1.00 =   9,00 TL
9 saatten sonra 24 saate kadar (günlük)                 = 10,00 TL
Abonman ücreti (Aylık)                                                 = 70,00 TL
 
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Çetin Demirkaya’nın başkanlığı yaptığı Encümen Toplantısında, kira sözleşmesinin 22. maddesine göre verilen yeni otopark ücret tarifesi, 1 Şubat’tan itibaren uygulanmaya başladı. Eski tarifede 2 saate kadar 1,5 TL, aracını 24 saat bırakanlardan 5 TL ücret alınıyordu. Abonman ücretlerine ise yaklaşık %40 zam yapıldı.Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2010, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73