banner72

Artvn'e Suni Çim Saha

Doğu Karadeniz Bölgesinde eşi ve benzeri olmayan bir stadın yapımına Arhavi İlçesinde başlanacak

Artvn'e Suni Çim Saha
Arhavi İlçesinde yıllardır faaliyet gösteren İlçe stadı yepyeni bir görünüme kavuşturulmak üzere, sahanın yapını üstlenen firma tarafından ilk çalışmalara başlandı. Geçtiğimiz ay ihalesi sonuçlanan işte ihaleyi Ali Galip Kocaman’a ait Kocaman İnşaat Mühendislik ve Tic. AŞ. üstlendi. Arhavi Sentetik Çim Saha yapımının ilk çalışmasına ise 19 Ocak 2010 tarihi itibariyle başlanmış oldu.
Yüklenici firmanın ilk çalışmasına Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Tosun, Meclis Üyesi Mehmet Özbayrak, İmar ve Şehircilik sorumlu Mühendis Tamer yılmaz, İnşaat Mühendisi Okan Odabaş da katıldılar.
Sentetik Çim Saha yapımıyla ilgili inşaat mühendisi Ali Galip Kocaman şöyle ifade etti: 
“Bu ihaleyi üstlenmenin gururu ve onuru içerisindeyim. Arhavili olarak Arhavi’ye hizmet vermenin sevincini anlatmanın tarifi yok. İhale bedeli 641 bin, İhale bitiş tarihi 300 gün ancak tarafımdan verilmiş söz olarak 120 gün olarak bitirmeyi planlıyorum.
İhaleyi üstlendiğimiz andan itibaren İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Tosun Beye teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman yanımızda olarak bana ve ekibime desteklerini esirgemedi. Ayrıca Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na ve Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu’na da teşekkür ediyorum. Belediyeye ait greyder iş makinesini, bu ilk kazmayı vurduğumuz anda bile bizlerin hizmetine sunmalarından ötürü müteşekkirim.”
 
İLÇE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ DAHA AKTİF KONUMA GELECEK...
 
 
Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Arhavi için yapılacak olan bu çalışmayı takdirle karşılıyorum. Zaten stadın ışıklandırması konusunda yapmış olduğunuz jest bizleri çok memnun etti. Arhavi’nin bağrından kopan bir hemşerimize de bu yakışır.
Sizi bir müteahhit olarak değil Arhavili olarak görüyoruz. Arhavili olarak buradasınız çalışmalarınız boyunca da belediye olarak her türlü teknik destek konusunda yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.”İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Tosun da, sporcu gençlerin sahanın sert ve toprak olması nedeniyle sahayı yeterli düzeyde kullanamadıklarını dolayısıyla şevklerinin kırıldığını belirterek, çimlemenin yapılmasının gençler adına çok güzel bir gelişme olduğunu ifade etti. Arhavi İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Tosun, “Arhavi’ye böyle bir spor kompleksinin yapılmasından dolayı bizde bugün bu gurur ve sevinci yaşıyoruz. En kısa zamanda yüklenici firma çalışmalarını bitirip bu tesisi tamamlamasıyla, İlçe spor müdürlüğümüz daha aktif bir konuma gelecektir” diye konuştu. 08 HaberGüncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73