banner72

Atletler kıyasıya yarıştı

2012-2013 Öğretim yılı Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan yıldız ve gençler Kız-Erkek Atletizm yarışmaları sahil mevkiinde gerçekleştirildi.

Atletler kıyasıya yarıştı
Önceki gün sahil bandında yağmura ve soğuk havaya rağmen öğrenciler kıyasıya yarıştı.

Yağmurlu ve soğuk havaya rağmen performanslarını ortaya koyan atletizmciler okullarını başarı ile temsil ettiler. Yarışmaya Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa, Okul idarecileri antrenörler ve sporcular katıldı.

Yıldız Kızlar 2000 metrede mücadele eden okul takımlarında birinciliği İkizdere Orta Okulu alırken ikinciliği Aksu Atatürk Orta Okulu üçüncülüğü ise Şevket Yardımcı orta Okulu aldı.Yıldız erkeklerde ise birinciliği Gündoğdu 29 Ekim Orta Okulu ikinciliği İkizdere Atatürk Orta Okulu üçüncülüğü Derepazarı Ali Rıza yılmaz Orta Okulu elde etti.Toplamda 175 sporcunun katıldığı İl Birinciliği yarışmalarında gençler kategorisinde ise;Genç kızlar 3000 metrede Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi birincilik kupasını aldı. İkincilik kupasını A.M.K. B Rize Lisesi , üçüncülük kupasını ise Rize Anadolu Lisesi almaya hak kazandı.

Genç erkekler 5000 metredeki mücadele sonunda Rize Anadolu Lisesi birinci oldu. İkinciliği iMKB Tek. Ve E.M.Lisesi alırken üçüncülüğü Rize Anadolu İ.H Lisesi aldı. Yarışmaların ardından başarı gösteren okul takımlarına kupaları takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2013, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73