banner72

Ayder'deki Kazalarda 8 Kişi Yaralandı!

Rize'nin Ayder Yaylası'nda başlayan Kardan Adam Şenlikleri'nde kar üzerinde horon tepildi, otomobil şambrelleri, rafting botları ve çeşitli malzemelerle kayanlar renkli görüntüler oluşturdu.

Ayder'deki Kazalarda 8 Kişi Yaralandı!
Rize'nin Ayder Yaylası'nda başlayan Kardan Adam Şenlikleri'nde kar üzerinde horon tepildi, otomobil şambrelleri, rafting botları ve çeşitli malzemelerle kayanlar renkli görüntüler oluşturdu. Ancak şenlikte kayarken kardan yapılan bariyere çarpan ve takla atan 8 kişi yaralandı.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ...

AYDER KAR ŞENLİĞİNDEN RESİMLER İÇİN TIKLA

Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Çamlıhemşin Doğa Sporları Kulübü (ÇADOKS) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen 'Kardan Adam Şenlikleri', 1200 rakımlı Ayder Yaylası'nda yapıldı. Şenliğe katılan yaklaşık 2 bin kişi kar yağışı altında horon tepti, doğa yürüyüşü yaptı. Şenlik alanında otomobil şambrelleri, rafting botları, poşet ve kızaklarla kayak yapanlar renkli görüntüler oluşturdu. Ancak, geçen yıllarda kayak yapanların pistin dışına çıkması nedeniyle yaşanan yaralanmaların önüne geçmek için bu yıl kar kullanılarak yapılan bariyerler kazalara neden oldu. Dik yamaçtan hızla kayarak gelenler kar bariyere çarparak takla attı. Hızını alamayan bazı kayakçılar ise seyircilerin arasına daldı, kazalar yaşandı. Yaralanan 8 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2013, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73