banner72

Bakan Rize`ye 25 müjde ile geldi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Rize`ye geldi. Bakan Eroğlu, "Rize`ye 2013 yılında yapılacak olan ve toplamda 117 milyon lira yatırım bedelli 25 müjde ile geldik" dedi.

Bakan Rize`ye 25 müjde ile geldi
Dün akşam Artvin’den Rize’ye gelen Bakan Eroğlu bu sabah Rize Valiliği’ni ziyaret etti. Burada konuşan Eroğlu, Rize’ye 2013 yılında yapılacak olan ve toplamda117 milyon lira yatırım bedelli 25 müjde ile geldiklerini belirterek özellikle DSİ’ nin Rize’de fırtına gibi eseceğini söyledi. Eroğlu, “Biz buraya gelirken bakanlığı boşaltarak geldik, bütün birimler burada. Rize’deki bütün su meselesini kökünden çözüm için talimat verdik. Rize’yi ben bu yıl bakanlığımız için hamle yılı ilan ediyorum”BAKAN EROĞLU: BELEDİYEMİZİN ÇALIŞMALARI İLE GURUR DUYUYORUZ

Bakan Eroğlu, daha sonra Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı makamında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. Başkan Bakırcı’nın içme suyu ve atık sular üzerinde mikro HES projesi kurarak elektrik enerjisi üretimi konusunda çalışma yürüttüklerini belirtti, Bakan Eroğlu’na bu konuda ilgili yasa ve yönetmenliğin ne zaman çıkacağını sordu. Eroğlu, “İçme suyu ve atık sular üzerinde belediyeler kendi istediği tasarrufu yapabilsin, kendi elektriğini üretip kullanabilsin diye buna sıcak bakıyoruz. Tabii bunu sadece biz değil Enerji Bakanlığımızın da destek vermesi lazım. Bu konuda hazırlanan tasarı komisyondan geçti, bir aya içerisinde çıkar. Siz hazırlıklarınızı yapın.” dedi. Eroğlu, Rize belediyesinin çalışmalarından gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

Bakan Eroğlu, Rize Ticaret Borsası salonunda düzenlenen İl Koordinasyon toplantısına katıldı.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2013, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73