banner72

Bakırcı`dan Milliyetçilik vurgusu

Rize Belediye başkanı Halil Bakırcı Rizenin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünde yaptığı konuşmada milliyetçilik vurgusunda bulundu.

Bakırcı`dan Milliyetçilik vurgusu
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, törende yaptığı konuşmada,, "Rize´nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutlamalarında bugün; bağımsız yaşama imkanını bizlere sağlayan, canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize uzun ömürler ve sağlıklı bir yaşam diliyorum. Bu mutlu ve önemli günümüzde hepinizi en içten duygularımla selamlıyor, kurtuluş günümüzü kutluyorum.

 Bugün;

 Anadolu’yu bize vatan yapan Sultan Alparslan’a ve bu toprakları ebedi olarak bize yurt yaptığı için büyük ecdadımıza şükran günüdür.

Sevgili Gençler;

Sarıkamış dağları’nda, yemen çölleri’nde  savaşanlardan,Takalarıyla Batum’dan, İstanbul’dan Anadolu’ya silah ve cephane taşıyan Rizeli adsız kahramanlarımızı tanımalı ve bu vatan için verdikleri mücadeleyi örnek almalıyız.”Ayağında çarıklarıyla, heybesinde kuru minci ve ekmekle vatanın imdadına koşan, kurtuluş mücadelesinde ön saflarda yer alan ve sonunda beklide bir mezar taşı bile olmayan bu kahramanlarımızın bu topraklar için verdikleri mücadele emsalsizdir. Milli mücadelede o zor zamanlarda gösterilen birlik ve beraberliği şu anda da göstermeliyiz.

Bugün;

Türkiye ve Rize için elimizden gelenin en iyisini yapma günüdür.

Bugün;

Birlik ve beraberlik günüdür.

Bugün özveri günüdür.

Değerli Rizeliler;

Demokratik ve özgür bir ülkede artık rahatlıkla konuşabiliyoruz. Derdimizi sıkıntımızı veya isteğimizi arzumuzu rahatlıkla anlatabiliyor,hakkımızı arayabiliyoruz. Herkesin birbirine   saygı ve sevgi gösterdiği bir ortamda şefkatin sıcak eli bütün farklılıkları kucaklayacak ve bu farklılıklar ülkenin bir zenginliği olacaktır. Atalarımız bu birlik ve beraberliği nasıl sağladıysa bizlerde bu yeni dönemde birlik ve beraberliğimizi aynı şekilde sağlayacağız.

Sevgili hemşehrilerim;

Rize mizi, memleketimizi daha iyi nasıl kalkındırabileceğimizin çabası içerisinde olmalıyız.Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamanın gayreti içerisinde olmalıyız. Biz bunları konuşmalı ve var gücümüzle tüm enerjimizi, memleketimizin her karış toprağının gelişmesi için harcamalıyız.Ancak bu şekilde yarınlarımızı daha güzel inşa edebiliriz.

Değerli Rizeliler ;

Milliyetçilik, bu topraklarda yaşayan herkesin aynı çatı altında beraberce ortak yaşama arzusudur.

Milliyetçilik, çalışkan olmak, dürüst olmak, vatanını milletini ve batyrağını sevmek, manevi ve kültürel değerlere sahip çıkmaktır.

Milliyetçilik, yaşanılabilir ve güzel bir memleket için çalışıp vatanı için birlik içerisinde mücadele ederek güzel yarınlar için çaba harcamaktır.

Sevgili hemşehrilerim;

Sözlerimi tamamlamadan önce bizlere bağımsızlığımızı kazandıran bu mutlu günü yaşamamıza vesile olan başta istiklal harbi başkumandanı ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, siz değerli hemşehrilerimi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2013, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73