banner72

Başarılı Hemşinli öğrencilere gezi hediyesi

Hemşin'de takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler, Kaymakamlık tarafından Ardeşen'de spor etkinliğine götürülerek ödüllendirildi.

Başarılı Hemşinli öğrencilere gezi hediyesi

Rize’nin Hemşin ilçesinde 1. dönem sonunda başarılı olan öğrenciler kaymakamlıkça gezi ile ödüllendirildi.

ilk, ortaokul ve lisedeki takdir ve teşekkür alan başarılı öğrenciler, Kaymakamlık tarafından Ardeşen’deki Süper Lig Hentbol maçını izlemeye götürülerek ödüllendirildi.

Ödül olarak gerçekleştirilen organizasyonda öğrenciler; Rize’yi Bayanlar Süper Liginde temsil eden Ardeşen Gençlik Spor Kulübü ile Antalya Murat Paşa Belediyesi takımları arasındaki müsabakayı izledi. Bu kapsamda öğrenciler günübirlik bir gezi gerçekleştirerek; maç öncesi sahil gezisi yapıp toplu yemek yiyerek müsabakayı izledi.

hems1.20130129190018.jpg

Başarılı öğrencilerin bu gezisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Azim Önal, Merkez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Muhammed Bozkurt ve Hemşin Lisesi Müdürü Nihat Ferah katıldı.

Başarılı öğrencilerin gezi ile ödüllendirilmesi konusunda kısa bir açıklama yapan Hemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Önal, "2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı başında İlçe Kaymakamımız Sayın Faruk Erdem başkanlığında yapılan yönetici ve öğretmen toplantılarında ve okul-sınıf ziyaretlerinde yapılan konuşmalarda başarılı öğrencilerin ve öğretmenlerin maddi ve manevi olarak değerlendirileceklerini vurgulayarak bununla ilgili çalışmalar yapmıştık. Bu gezimiz de belirtilen ödüllendirme kapsamında yapıldı. Öğrencilerimizi motive etme, çalışma azmi ve heyecanı verme başarılı olmanın hazzını ve mutluluğunu yaşatma açısından bu gibi ödüllendirmenin faydalı olacağını düşünerek karne heyecanının yaşandığı bir günün akabinde böyle bir gezi ile ödüllendirmenin sevinç ve mutluluğunu birlikte yaşadık. Ayrıca projelerde, sosyal kültürel etkinliklerde başarı gösterenleri de ödüllendirileceğiz. Bu geziyi düzenlemede destek olan, yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Faruk Erdem’e, otobüs temin eden Belediye Başkanımız Sayın Halim Kazım Bekar’a, İlçe Özel İdare Müdürümüz ve aynı zamanda Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sayın Sultan Rauf Oğuz’a da katkı ve yardımlarından dolayı şahsim ve milli eğitim camiamız adına teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

hems3.20130129190031.jpg

Gezi; Hemşin Hükümet Konağı önünde başladı ve Pazar İlçesi sahilinde dolaştıktan sonra ekip Ardeşen İlçesine geçti. İlçe girişinde Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sultan Rauf Oğuz tarafından karşılanan kafile, sofra Restoran’da öğle yemeğini yedikten sonra Türkiye Hentbol Süper Liginde oynayan Ardeşen Hentbol Bayan Takımının Süper Lig lideri Antalya Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımıyla yaptığı karşılaşmayı izledi. Öğrenciler, büyük bir heyecanla izledikleri maçın ardından bayan sporcularla fotoğraf çektirdiler.

hems2.20130129190048.jpg

Hemşinli öğrenciler, ilk defa bir salonda hentbol maçı izlediklerini ifade ederek, kendilerine bu imkânı sağlayan Kaymakam Erdem ile milli eğitim camiasına teşekkür ettiler. Kendileri için bunun bir ilk olduğunu ve bundan sonraki çalışmalara da teşvik sağlayacağını belirten öğrenciler, hayatlarında iz bırakan bir anı olarak ileriki yıllarda hatırlayacakları bir gezi yaşadıklarını sözlerine eklediler.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2013, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73