banner72

Başarının mimarları ihlaslı öğretmenler

YKS Türkiye birincisi İhlas Koleji öğrencisi Mustafa Emir Gazioğlu’nun öğretmenleriyle bir araya geldik. Öğretmenler şampiyonluğa giden yolu, yaptıkları projeleri ve nasıl bir maratonda çalıştıklarını anlattı.

Başarının mimarları ihlaslı öğretmenler
banner75

Mustafa Emir Gazioğlu, YKS Sayısal ve TYT’nin bütün sorularını doğru cevapladı. Bahçelievler İhlas Fen Lisesi öğrencisi olan şampiyon “Kaliteli eğitimin meyvesini yedim” dedi. İhlas eğitim kurumlarının çok sayıda öğrencisi de bu sınavda dereceye girdi. Mustafa Emir’in başarısında şüphesiz öğretmenlerin payı oldukça yüksek... Bu başarının mimarı olan öğretmenlerle konuştuk ve şampiyonluğa giden süreci anlattılar. İşte o açıklamaları:

Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Salih Uyan: Emir Gazioğlu’nun genel olarak tavırları ve duruşu bir şeylerin habercisiydi. Bir derece bekliyorduk. Ama bazı riskler vardı. Kaydırma yapması ve heyecanlanmasından korkuyorduk. Birincilik gelmeseydi bir hayal kırıklığı olacaktı. Bütün ömrünü eğitime adayan Genel Müdürümüz Bedri Yeltekin’in başarılarda büyük rolü var. Eğitimi çok iyi bilen birisi... Öğretmenlerin marka olması çok fedakârca çalışması başarıyı getiriyor.
Üniversite hazırlık çalışmalarını koordine eden Müdür Yardımcısı Cüneyt Ali Mert: Üniversite hazırlık kursunda öğrencilerimizi nasıl hazırladıysak Emir’i de öyle hazırladık. Farklı farklı programlarımız var. Akşam Ders Atölyesi (ADA)... Bu çalışmayla öğrencilerin yoğun bir soru çözme pratiği gelişiyor. Bunun yanında Eksik Tamamlama Programı (ETAP) hem hafta sonu hem de sömestirde yapıyoruz. Bir başka çalışmamız Hızlandırılmış Atölye Programı (HAP) var. Burada sınavların birinci ve ikinci oturumunun özet anlatımları yapılıyor. Şehir dışı kamplar yapıyoruz. Sınav öncesi YKS tatbikatları yapıyoruz. Emir bütün bu süreçleri sistematik olarak yaşadı. Biz özelikle öğrencileri 11. sınıftan sonra minimum 60 deneme imtihanına sokuyoruz. Emir bu süreçlerin hepsinde başarısını ispat etti. Başarının tesadüf olmadığını bize gösterdi.

DIŞARIDAN DESTEK ALMADI

Rehberlik Zümre Başkanı Muammer Taşdelen: Şampiyon Emir, sınıf içinde sevilen şakacı biri ve hayatındaki kararları kendi almayı severdi. Burada aldığı eğitimle şampiyon oldu. Manevi ve ahlaki tavırları oldukça güçlü bir öğrenciydi. Topyekûn bir seferberlikle işimize bakıyoruz.

ÇOK DİKKATLİ DERS DİNLERDİ

Matematik öğretmeni Güven Baykal: Emir 4 yıldır benim öğrencim. İlk girdiğim dersten son girdiğim derse kadar dikkatle dersi dinledi. Soruyu anlamadığı zaman cevabı alana kadar pes etmezdi. Dikkatli ders dinlerdi. Onun ve arkadaşlarının bu kadar istekli olması, bizi de biraz daha ileriye taşıyordu. Okuma alışkanlığı yüksekti. Matematik testlerinde onu bu faktör ileriye taşıdı. Bizim numaralarımız bütün öğrencilerde var ve sıkıştıklarında WhatsApp’tan soru atarlar. Gece gündüz hiçbir şekilde fark etmez yalnız olmadıklarını onlara gösterip direkt attıkları soruları cevaplıyoruz. İhlas Kolejinde ışıklar hiç sönmez. Bunun yanında öğrenci okula girdiğinde telefonları topluyoruz bunun faydasını çok görüyoruz.
Matematik öğretmeni Turgut Gül: Emir’in azmi ve disiplini çok bariz ortadaydı. İşin mutfağında öğrenen öğretmenlerle başarı gelir.

NOT TUTMAYI SEVERDİ

Biyoloji öğretmeni Burcu Boyraz: Emir, hastalık dışında bütün derslere katılmaya özen gösterirdi. Not tutmayı sever, düzensiz bir defteri vardı. Kesinlikle bir yerden destek almadı biz ne verdiysek o...

İhlas Koleji’nin gururu YKS birincisi Mustafa Emir Gazioğlu hedefini açıkladı

Özel Bahçelievler İhlas Fen Lisesi öğrencisi Mustafa Emir Gazioğlu YKS Sayısal ve TYT puan türlerinde Türkiye birincisi oldu. Başarılı öğrenci Mustafa Emir Gazioğlu, hedefinin Tıp Fakültesi’nde okumak olduğunu söyledi.

“Hedefim Tıp Fakültesi’nde okumak”

Türkiye birincisi Gazioğlu, “Hedefime ulaşmak için çok çalıştım. Çok çalışmanın yanı sıra düzenli ve disiplinli çalışmak da çok önemli. Hedefim vatanıma milletime faydalı bir doktor olabilmek” dedi. Gazioğlu, tercih için gönlündeki bölümün Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi olduğunu açıkladı.
''Mutluluğumu ilk önce ailem ve öğretmenlerimle paylaştım''
İhlas Koleji’nden 99,19 diploma notuyla mezun olan başarılı öğrenci Mustafa Emir Gazioğlu, sınavlara çok iyi hazırlandığını ve bu sonucu beklediğini söyledi. Öğretmenlerinin kendisine en iyi şekilde destek olduğunu ifade eden Gazioğlu, “Öğretmenlerimizin üzerimizdeki emekleri çok büyük. Sınav sonuçları açıklandığında mutluluğumu ilk önce ailem ve öğretmenlerimle paylaştım. Hedefime ulaşmak için çok çalıştım” dedi.

“Zorlu ve yorucu dönemin ardından sınava girdiler”

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin Türkiye birincisi olan Emir Gazioğlu ile gurur duyduklarını söyledi. İhlas Koleji olarak üniversite sınavına hazırlanan tüm öğrencilerle yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerinin altını çizen Yeltekin, “12’inci sınıf öğrencilerimiz Haziran ayına kadar hazırlamış olduğumuz çalışma programlarıyla sınavlara hazırlandılar. Şehir dışında gerçekleştirdiğimiz sınav kamplarımız, akşam ders atölyelerimiz, bire bir çalışmalarımız ile gerçekten yorucu ve zorlu bir dönemin ardından sınavlara girdiler. Bizlere bu mutluluğu yaşatan öğrencimize üniversite hayatında başarılar diliyorum. Bu vesileyle hem öğrencimizi hem de öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

“Okulda uygulanan programa uyarak çalıştı ve başarılı oldu”

Başarının öğrenci ve öğretmenlerin büyük emek ve gayretleriyle elde edildiğini belirten Özel Bahçelievler İhlas Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Murat Demir ise “Öğrencimiz sadece bizim okulda uyguladığımız programa uyarak hazırlandı. Başka bir yerden özel ders ya da başka destek almadı. Çalışmalarımız sabah 8’den akşam 10’a kadar devam etti. Gazioğlu haricinde İhlas Eğitim Kurumları’ndan Türkiye 12’incisi, 20’incisi ve 41’incisi de çıktı” diye konuştu.


Mahmut Özay İSTANBUL

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73