banner72

Başkan Ayar İstifa Etti!

AK Parti Ankara Gençlik Kolları Başkanı, RİZE'li Yusuf Alperen Ayar, askerlik nedeniyle istifa etti.

Başkan Ayar İstifa Etti!
banner75
AK Parti Gençlik Kolları’ndan istifa haberi geldi. AK Parti Ankara Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Alperen Ayar, görevinden ayrıldı. Ayar’ın hem ağustos ayında askere gideceğinden hem de cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi seçilecek yeni başkanın önünün açılması için istifa ettiği öğrenildi.

Askerlik nedeni ile istifa ettiğini belirten Yusuf Alperen Ayar şunları kaydetti;

“2005 yılında AK Parti Çankaya İlçe Gençlik Kollarında, Maltepe mahalle temsilcisi olarak başladığım siyasi hayatıma, sırasıyla ilçe gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği, ilçe gençlik kolları başkan yardımcılığı, ilçe gençlik kolları başkanlığı daha sonrasında il gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği, il gençlik kolları başkan yardımcılığı ve 22 Ocak 2012 tarihinde yapılan 3.olağan Ankara İl Gençlik Kolları kongresiyle birlikte Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildim. İki yıl altı ay İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirmeye gayret ettim.

Geride bıraktığımız süreçte teşkilatımla birlikte devraldığımız bayrağı daha üst bir noktada bırakmanın çabası ve gayreti içerisinde olduk. Gönderdeki Ankara gençlik bayrağını güzel bir noktada bıraktığımızı görüyor olmanın haklı gurunu yaşıyoruz. Görevi bizden sonra devralacak olan kardeşlerimizin bu bayrağı çok daha iyi noktalara taşıyacağına olan inancımızla ve gördüğümüz lüzum üzerine görevimden ayrılıyorum.

Bu onurlu davada birlikte yol yürüdüğüm tüm teşkilat mensuplarıma ve genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, çok uzun soluklu olduğuna inandığımız bu yürüyüşte bundan sonraki süreçte de şahsım ve teşkilatım adına ülkemizin, milletimizin ve partimizin hizmetinde olacağımızı bu vesileyle ifade etmek istiyorum. “

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73