banner72

Başkanlar Çayeli`de Toplandı

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar`ın Başkanlığında Her Ay Farklı Bir İlçede Düzenlenmesi Kararlaştırılan Belediye Başkanları Toplantısı Önceki Gün Rize`nin Çayeli İlçesinde Gerçekleşti.

Başkanlar Çayeli`de Toplandı
Toplantıya  AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Yürütme Kurulu Üyeleri Olmak Üzere İlçe Belediye Başkanları Katıldı.

 Çayeli öğretmen evinde düzenlenen toplantıda ev sahibi olarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır "Öncelikle ilçemize hoş geldiniz diyorum. Aylık olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın bu ayki durağı Çayeli İlçemiz. İl Başkanım, İl Yürütme Kurulu Üyelerim ve Belediye Başkanlarımızı ağırlamaktan son derece memnunum. Bu toplantımızın önceki toplantılarımızda olduğu gibi memleketimize fayda sağlayacağına inanıyor, tekrar hoş geldiniz diyorum" şeklinde konuştu.

 Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır`dan sonra toplantıyı açan AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ise " Çayeli Belediye Başkanımıza sağlamış oldukları bu güzel ortam için teşekkür ediyorum. Aylık rutin olarak düzenlediğimiz Belediye Başkanları toplantılarımızı önceki aylarda almış olduğumuz bir karar ile ilçelerimizde yapmaya başladık. Bir önceki ay Güneysu İlçemizdeydik.Bu toplantıların amacı Teşkilat ve Belediyeler arası diyalogları arttırmak, Yerel Yönetimlerimizin yaptığı icraatları değerlendirmek ve Genel Merkezimizden bizlere gelen bilgileri Belediye Başkanlarımız ile paylaşmaktır. Teşkilat içindeki diyalogların artması ve daha verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için son derece önemli bir toplantıdır. Bu bağlamda gerçekleşen bu toplantının şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum" ifadesini kullandı.

Toplantıda, Belediyeler tarafından gerçekleştirilen çalışmaların sunumlarının alınması ve Belediye başkanlarının hizmet götürmede yaşadığı sorunlar  masaya yatırıldı.

 Yaklaşık üç saat süren toplantı, Karşılıklı soru cevap,Dile getirilen sorunların çözüm yolları konusunda değerlendirmeler yapıldıktan sonra toplantı sona erdi.

Toplantının ardından Çayeli Öğretmen evinin yanında yapımı tamamlanmak üzere olan ve yakında vatandaşların ziyaretine açılacak olan Çayeli Doğal Yaşam Müzesini Gezen AK  Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AK Parti İl Yürütme Kurulu Üyeleri Ve İlçe Belediye Başkanları, burada ki Rize`ye özgü eserleri inceledi.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2013, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73