banner72

Başkent Rize Günleri Başlıyor!

Çayın Başkenti Başkent`te sloganıyla, Ankara Atatürk Kültür Merkezinde bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Rize Günleri Etkinliklerinin açılışı 08 Mart Cuma saat 14.00`da yapılacak.

Başkent Rize Günleri Başlıyor!
Rize Dernekler Federasyonu’nun organizasyonunda, Rize Valiliği, Rize Belediye Başkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Rize Ticaret Borsasının desteklediği, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen, Rize Günlerinin açılışı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe denk gelmesi nedeniyle; etkinliğin ilk gününde ‘Rize’de Kadın Olmak’ konulu bir panel düzenlenecek. Ayrıca hafta nedeniyle, etkinlik konseptinde kadınlara yönelik birçok program yer alacak. 

 
Rize’nin sahip olduğu değerlerin, Ankara merkezli tüm Türkiye ve Dünya’ya tanıtımını amaçlayan etkinliklerde; Rize’nin kültür ve turizm zenginliklerine yönelik düzenlenecek birçok panelin yanı sıra Rizelinin öteden beriye hayali olan ve Rize’nin çehresini değiştirecek Ovit Projesi ve Rize’de Ulaşım Altyapısı, 10 Mart Pazar günü yapılacak panelde ele alınacak. 
 
Kültür değerlerimizin stantlarda sergileneceği Rize Günlerine, düzenlenecek konser, folklor ve skeç gösterileri de renk katacak. Ayrıca Rize’nin turizm değerlerinin fotoğraf sergileri ve slaytlarla tanıtımının yapılacağı etkinlik 11 Mart Pazartesi gününe kadar halkımızın ziyaretine açık kalacak.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2013, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73