banner72

Belediye Başkanı Basa, yatırımları anlattı

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak kanalizasyon ve derin deşarj sistemi çalışmalarının yüzde seksenini tamamladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Basa, yatırımları anlattı
Basa, yaptığı açıklamada, 2007 yılında başlayan şehir içme şebekesi çalışmalarının tamamlandığını belirterek, "Tahminen 2-3 ay içerisinde gelecek malzemelerle arıtma tesisimiz de tamamlanmış olacak. Bu arada 5 milyon liraya mal olacak kanalizasyon ve derin deşarj sistemi çalışmalarımızın yüzde seksenini tamamlamış durumdayız" dedi.

Şehir içi ve mahalle yollarının ihalesinin de 15 Nisan'da yapılacağını ifade eden Basa, şunları söyledi:
"Mayıs ayı başında da yüklenici firma çalışmalarına başlayacak. İnşallah yıl sonuna kadar yol sıkıntımız kalmayacak. Bunun da müjdesini buradan vermiş olayım. Maddi olarak sıkıntılarımız çok. Bu konuları muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla konuşuyoruz. Biliyorsunuz belediyelerin tek gelir kaynağı emlak vergisi ve buna benzer gelir kaynaklarından fazla İller Bankası'ndan nüfus başına aldığı paydır. Diğer ilçelere kıyaslarsak bizim aldığımız pay çok az oluyor. Sizden ricam şehir merkezindeki nüfus oranını artırarak diğer ilçeler kadar pay alıp hizmetlerimizi sizlere daha iyi ulaşmasını sağlayalım. Bunun için belediyeden hizmet alıp köy nüfusunda kayıtlı olmayın."
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73