banner72

Biberoğlu siyaset sahnesine dönüyor

Eski İkizdere Belediye Başkanı Aylan Biberoğlu yeniden Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Biberoğlu siyaset sahnesine dönüyor
1989 Yılında İkizdere”de Bağımsız olarak Belediye Başkanı seçilen ve iki dönem bağımsız belediye başkanlığı yapan Ayhan Biberoğlu son dönemini ANAP tan aday olarak yürütmüştü. 2004 yılına kadar Belediye Başkanlığı yapan Biberoğlu yeniden aday olacağını söyledi.

İkizdere nüfusunun 2004 yılında 4640 olduğunu söyleyen Biberoğlu “ Maalesef bugün bu rakam 1600 lere kadar düştü, İlçeden adliye binasının kaldırılması doğru değildi, Anzer den insanlar mahkemeleri için Kalkandere”ye gitmek zorunda, sabah saatlerinde olacak mahkeme için vatandaş 6 de kalkarak yollara düşmeli ve 3 araç değiştirmeli” dedi.

HES”LERE KARŞI DEĞİLİM

Yeniden adaylığını açıklayan Ayhan Biberoğlu HES”lere karşı olmadığını söyleyerek” İkizdere için Turizm bölgesi deniyor. Hangi turizm tesisi var Ridos dışında, hangi tesis var. Boşta akan bir dere ve bu dere yatağında yapılan tesisler, suyun boşa akması ne kadar doğru, İkizdere de yaşayan insanlar HES lere karşı değil, yaz aylarında ilçeye gelen İkizderelilerden bir gurup sadece karşı, Çifte köprüde yapılacak olan HES santralını da destekliyorum” dedi.

EĞİTİM FAKÜLTESİ İSTİYORUZ

Eski Belediye Başkanı Ayhan Biberoğlu ilçenin her geçen gün küçüldüğünü söyleyerek” İlçemiz tarihi bir ilçe ve maalesef insanları ilçede tutmak için bir sanayi kuruluşumuz yok, ilçemizde Orman fakültesi istiyoruz, arsası ile inşaatını yapabilecek güçteyiz, ayrıca ilçemiz hudutları içinde çaykur a ait bir organik çay fabrikası yapılabilir, bunun da arsasını ilçe olarak vermeye hazırız” dedi.

HİZMET İSTEMESİNİ BİLMELİYİZ

Hükümetten hizmet istenmesinin bilinmesi gerektiğini söyleyen Biberoğlu “ Maalesef bugüne kadar iktidardan hizmet istenmedi, günlük işler için istekler oldu, ilçe halkını ilçede tutmanın hiçbir yoluna gidilmedi. Devlet dairelerinde çalışan insanlar bile il merkezine gidiyorlar. Hatta belediye başkanı bile il merkezinde kalıyor. Bu doğru değil, İkizdere halkı Güneysu”nun ardından iktidara en çok destek veren ilçelerin başında yer almakta ancak her gün göç vermekteyiz” dedi.

HALKA BEDAVA ELEKTRİK

Adaylığını açıklayan eski Başkan Aylan Biberoğlu ilçede mini bir HES yapacaklarını ve İkizdere halkına bedava elektrik vereceklerini söyleyerek” Artık insanlarımız elektrik parası ödemeyecek. Bunun şimdiden sözünü veriyorum. Şu an hiçbir unvanım olmamasına rağmen Çağrankaya yaylasına 1974 İkizdere Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hızır Hacifazlıoğlu ve Rize Valisi Nurullah Çakır in destekleri ile yol yaptık ve tamamladık” dedi.

YAPTIKLARIM ORTADA

İkizdere Belediye Başkanlığı döneminde 12 lojman, İkizdere spor kulübü ve 112 lisanslı sporcu, Öğretmen evinin 1 TL ye devredilmesi, 45 km lik yol, kültür merkezi, Hastane, okul gibi eserlerin kazanılmasına büyük katkı sağladım. Bugün hükümetin uygulamaya koymaya çalıştığı 65 yaş üstü insanlara Belediye olarak ilk kez ücretsiz hizmet vermeye biz başladık, 2 Belediye otobüsümüz varken şimdi hiç yok” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73