banner72

Bölgelere göre hava durumu

Ülkemiz genelinde 5 ila 7 derece artacak

Bölgelere göre hava durumu

Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla görülecek yağış geçişlerine ilave olarak batı kesimlerin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

MARMARA:Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri, akşam saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa ve Bilecek çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esecek.

EGE:Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ege kıyıları, akşam ve gece saatlerinde bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı gececek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), kıyılarında fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esecek.

AKDENİZ:Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçeleri sağanak yağışlı geçecek

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölgenin güneyinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

BATI KARADENİZ:Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde batısı, öğle saatlerinden sonra kıyıları ile gece saatlerinden sonra iç kesimleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ :Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2010, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73