banner72

Bu İlçe 100 Yıl Problem Yaşamayacak

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Geride Bırakılan 2012 Yılının Su Yılı ilan Edilmesi İle Yoğun Bir Çalışmaya Girdiklerini ve Özellikle İlçelerin Su Problemlerine Mutlak Çözüm Getireceklerini Açıkladı.

Bu İlçe 100 Yıl Problem Yaşamayacak
"Rize`nin bütün köylerini gezeceğim" diyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal bu konuda ki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 Önceki gün Rize`nin Derepazarı İlçesinde, Derepazarı`na bağlı köyleri ziyaret eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, gittiği köylerde köy muhtarları ve köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek, vatandaşların özellikle köyde karşılaştıkları problemleri yerinde inceledi ve vatandaşların taleplerini dinledi.
 Derepazarı`na bağlı Bürücek, Uzunkaya, Bahattinpaşa, Çakmakçılar ve Çukurlu Köylerini ziyaret eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal`a Rize İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin de eşlik etti.
 Gittikleri her bir köyde ne kadar yatırım yapıldığına dair sunumlar gerçekleştirilen köy ziyaretlerinde önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal "Özellikle Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan`ın başlatmış olduğu KÖYDES projesi kapsamında köylerimiz büyük hizmetler adlı ve almaya devam edecek. Köylerimiz için Ankara`dan aldığımız paraları hiç bir köyün hakkını yemeden eşit bir şekilde dağıtıyoruz. Geçtiğimiz sene yaptığımız bir araştırma sonucunda maalesef Rize`mizde ki içme sularımızda problem olduğunu saptadık ve bu manada geçtiğimiz 2012 yılını su yılı ilan ederek çalışmalarımıza başladık" dedi.
 Konuşmasına devam eden Karal " İçme sularımızda oluşan bu problemi çözmek için çalışmalarımızı hızlandırmış bulunmaktayız. Rize Merkez ve Merkeze bağlı köylerimizi Andon suyu ile sulamakla beraber şehrimizi Batı Rize - Doğu Rize şeklinde ayırıp, Batı tarafını Varda suyu ile, Doğu tarafını ise Gürgen Suyu ile sulamak için yoğun gayret içerisindeyiz. Özellikle Rize`mizin Batı tarafında bulunan ilçelerimiz için temin edeceğimiz Varda suyu bu bölgelerin ve Derepazarı ilçemizin en az 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacaktır" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2013, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73