banner72

Çamlıhemşin, Turizmi ile Ankara`daydı

Turizm`de Rize`nin en büyük değerlerinin yer aldığı Çamlıhemşin ilçesi, Ankara`da turizm ağırlıklı bir tanıtım yaptı.

Çamlıhemşin, Turizmi ile Ankara`daydı

8-11 Mart tarihlerinde Ankara’da yapılan Rize Günlerine her yıl katılan ve oluşturduğu stantlar ile her zaman fark yaratan Çamlıhemşin İlçesi bu yılda ilçenin tanıtımını en iyi şekilde yaptı.

Ankara’da bu sene ilçemizin Zil Kalesini, kemer köprülerini, yaylalarını, konaklarını, kısaca turistik mekanlarını taşıdıklarını ifade eden Çamlıhemşin Kaymakamı Hasan Gündoğdu; “Beş bin adet broşür dağıttık. Bu broşürlerde ilçemizin turizm için ne büyük imkanlara sahip olduğunu anlatmaya çalıştık. Ayrıca yöremizin değeri her geçen gün daha yükselen tulum enstrümanını burada insanlara dinlettik.

Tulum ile ilgilenenlere bilgiler verdik. Bu yıl organizasyon çok kalabalık oldu. Gelen herkesin mutlu ayrılması bizi de mutlu etti. Bence burada yapılan etkinlik amacına ulaşmıştır. Buraya gelip minyatür Rize’yi görenler Rize’ye gelmek için şimdiden bir çaba içerisinde olduklarını görüyoruz. Buda demek oluyor ki tanıtım için bu organizasyonlar çok önemli. Etkinlikler devam etmeli hatta Diyarbakır, Bursa, İzmir. İstanbul illerine taşınmalı. Bu yıl Rize Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile beraber aynı standı paylaştık. Müdürlüğümüz misafirleri karşılayarak milli parklarımızı tanıttı. Rize için faydalı olan bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73