banner72

Çamlıhemşin'de Eğitim Hamlesi

Çamlıhemşin Kaymakamı İsmail Çiçek, ilçede eğitim seviyesinin yükseltilmesi için bu alanda birçok proje ve çalışma yürüttüklerini söyledi.

Çamlıhemşin'de Eğitim Hamlesi

 

BÜLENT İSMAİLOĞLU
Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Kaymakamı İsmail Çiçek, ilçede eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla öğrencilere yönelik ÖSYS ve SBS hazırlık kursları düzenlediklerini belirtti.

 

 

Düzenlenen kurslarda, okullarında branş öğretmeni olarak görev yapan öğretmenler tarafından ders verildiğini ifade eden Çiçek, ''Öğrencilerin sınav tecrübesi yaşamaları için ayda bir kez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bir kez de özel eğitim kurumu tarafından deneme sınavı yapılıyor. İlk ve orta öğretimde maddi durumu iyi olmayan, ancak derslerinde başarılı olan 30 öğrencinin dershane ücretinin tamamı, 10 öğrencinin ise masraflarının bir kısmını biz karşılıyoruz. Bu öğrencilerin dershaneye gidiş geliş ücretlerini de karşılıyoruz'' dedi.

Çiçek, dershaneye gönderilen öğrencilerin SBS puanı, okuldaki not ortalaması ve ailenin maddi durumu gibi kriterlere bakılarak seçildiğine dikkati çekerek, öğrencilerin dershanedeki devamlılıkları ve ders durumlarını da sürekli takip ettiklerini söyledi.

SYDV Genel Müdürlüğünce ilçede yaklaşık 36 bin lira bedeli olan iki proje uygulandığını vurgulayan Çiçek, şöyle devam etti: ''Maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerin ulaşım, ısınma, temizlik ve derslere yönelik tüm malzeme giderlerini karşılıyoruz. Ayrıca maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerine de maddi destek sağlıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin ilköğretim ve lisede okuyan çocuklarının eğitim giderleri ile ilgili masraflarını da karşılıyoruz. Özellikle ilköğretim ve lise son sınıfa giden öğrencilerin velilerini yakından takip eden proje ise okul idaresi ve gönüllü öğretmenler tarafından uygulanıyor. Öğrencilere üniversite sınav sistemi konusunda ve sınavlarla ilgili konularda rehberlik çalışmaları yapılıyor.''

Çiçek, ilçede eğitim seviyesinin yükseltilmesi için eğitim alanında birçok proje ve çalışma yürüttüklerini belirterek, çalışmaların aralıksız devam edeceğini kaydetti.


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2010, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73