banner72

Çay üreticilerinden kesinti itirazı

Pazar'da Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası tarafından İş Bankası'na, çay üreticilerinin hesaplarından işletim ücreti kesilmemesi için itiraz dilekçesi verildi.

Çay üreticilerinden kesinti itirazı

Çay üreticilerinin ürün bedellerini aldıkları İş Bankası’ndan hesap işletim ücreti olarak yıllık 45 TL kesinti yapılmasının durdurulması amacıyla Pazar Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Avcı ve muhtarlar ile Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce tarafından hazırlanan itiraz başvurusu bankaya teslim edildi.

Heyet olarak Pazar İş Bankası Şubesi’ne giden ekip, kapıda Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ile karşılaştı.
26989
Kurum ve kuruluşların ziyaretleri kapsamında İş Bankası Müdürü Yusuf Temel ile görüşen Kaymakam Güney, bankadan ayrılırken, kesintiyle ilgili görüşmeye giden Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası heyetiyle kapıda karşılaştı.

Pazar Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Avcı, sorunlarını Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’e anlattı. Son 2 yıldır üreticilerin hesaplarından yapılan kesintilerin 1-2 ay sonra iade edildiğini belirten Başkan Avcı, “Bu yıl 45 TL kesinti yapıldı. Üreticilerimizin, yapılan kesintinin bu yıl iade edilmeyeceği yönünde endişeleri var. Bu konuları görüşmek için sayın müdürümüzü ziyaret ediyoruz” dedi.
26990
Kaymakam Güney’i kapıda uğurlamaya inen Pazar İş Bankası Müdürü Yusuf Temel, şube olarak bir opsiyon yapma şanslarını bulunmadığını belirterek, gelen talebi alacaklarını ve genel merkeze göndereceklerini ifade etti.

Müdür Temel, yıllık işlem masrafı alınmamasının bazı yolları bulunduğunu da kaydederek, “Otomatik ödeme talimatı, bankanın ürününü kullanma durumlarında sistem otomatik olarak hesap işletim ücretini almıyor.” diye konuştu.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney de bu anlamda üreticinin başvurusunu yapması ve sonuç alınamaması durumunda konunun hakem heyetine kalacağını ifade ederek, “Her şeyin bir bedeli vardır mutlaka da bu değişik şekilde makul duruma getirilebilir. Banka kendi çıkarları doğrultusunda, vatandaşlarımızın da çıkarları gözetilerek iş tüketici heyetine geldiğinde bir şekilde değerlendirilir. Teknik bir konu olduğu için ayaküstü karar verilemiyor. Bu konuda talep olduğunda bankanın lehinde olacak, vatandaşın lehinde olacak, hem verilen hizmetin sürdürülebilmesi açısından hem de vatandaşımızın mağdur edilmemesi anlamında ortak bir yol bulunur.” dedi.

Konuşmaların ardından muhtarlar, banka müdürü Yusuf Temel’in makamında bir süre görüşerek kesintinin iptal edilmesiyle ilgili talep dilekçesini verdiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73