banner72

ÇAYKUR işçileri üvey evlat mı?

KAMU ‘da çalışan sözleşmeli işçilere kadro verilmesi ÇAYKUR` da mevsimlik çalışan işçileri harekete geçirdi. Derepazarı`nda toplanan bir grup ÇAYKUR mevsimlik işçisi Başbakan Erdoğan`a seslendi.

ÇAYKUR işçileri üvey evlat mı?

İşçiler adına Orhan Kalça’nın yaptığı açıklama şöyle:

 

“Bu açıklamamızı devletin kamuda sözleşmeli ve taşeron işçilere kadro verip bu kapsamın dışında mevsimlik işçileri tutması nedeniyledir. Bizler yılın 4 ayı çalışıp geri kalan 8 ay işsiz oluyoruz. Kimse bize iş vermiyor. Yazın ÇAYKUR’da çalıştığımız için iş bulamıyoruz. Mevsimlik işçiler aile bakıyoruz. Okulda çocuk okutuyor kira veriyoruz. Mevsimlik işçiler 4 ay çalışmakla ailemizi nasıl geçindireceğiz. ÇAYKUR’da 4 ay çalıştığımız için diğer işler için elimiz kolumuz bağlı oluyor. Bizler bu ülkenin vatandaşları değirmiyiz. Kamuda çalışan sözleşmeli işçiler ve taşeron işçiler  kadro verip öz evlat muamelesi yapılıp kamuda çalışan mevsimlik işçilere kadro vermeyip üvey evlat yerine konulmasından büyük rahatsızlık duyuyoruz. Hükümetin vereceği 180 bin kadro maddi açıdan ülkeyi zor duruma düşürmüyor da ÇAYKUR’da çalışan 7 bin mevsimlik işçimi maddi olarak zor duruma düşürüyor.

 

“HÜKÜMETİNDE BİZE KARŞI GÖREVİNİ YAPMASINI DİLİYORUZ”

 

Kalça, “Bizler mevsimlik işçiler bu ülkeye vergimizi vermiyor muyuz.?. Elektrik su ve telefon borçlarımızı ödemiyor muyuz. Ey millet vekillerimiz. Bir kanun çıkaracaksanız elinizi vicdanınıza koyarak bir karar vermenizi Allah’tan istiyoruz. Oy zamanı bu mevsimlik işçilerden hiç mi oy gelmedi size.  Mevsimlik işçiler hükümete karşı düşen görevimizi harfiyen yapmışızdır. Hükümetinde mevsimlik işçilere karşı görevlerini yapmasını diliyoruz. Başta dünya liderimiz hemşehrimiz gururumuz Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere mecliste buluna sayın milletvekillerinin bize desteklerini bekliyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73