banner72

Ç.Hemşin ve Kendirli`de seçim analizi

Yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti Rize`de özellikle iki bölgeye yoğunlaştı.

Ç.Hemşin ve Kendirli`de seçim analizi
 Daha önce aday adayları arasındaki yarış nedeniyle ünlü turizm bölgesi Çamlıhemşin’i Bağımsız aday İdris Lütfü Melek’e kaptıran AK Parti bu ilçe ile birlikte az bir oy farkıyla Saadet Partisine kaptırdığı Kendirli Beldesi için hazırlıklara başladı. Çamlıhemşin ve Kendirli Belediyelerini almak isteyen AK Parti bu bölgeler için özel bir çalışma yaptığı öğrenildi.

 

ÇAMLIHEMŞİN’E YATIRIM ATAĞI

 

Çamlıhemşin ve Ayder Yaylasına özel ilgi gösteren AK Parti yönetimi bölgede yapılacak kayak tesisi ile önemli bir yatırıma hazırlanıyor. KÖYDES ve diğer çalışmalarla AK Parti İlçede göstereceği önemli bir adayla belediyeyi Bağımsız seçilen İdris Lütfü Melek’ten almanın hesapları içerisinde.

 

 

KENDİRLİ’DE İSMAİL SERDAR İSMİ ÖNDE Mİ?

 

AK Parti’nin bir diğer önem verdiği bölge ise Kendirli beldesi. Daha önceki seçimlerde AK Parti Alaattin Serdar’ı aday gösterdi. Karşısında en güçlü olarak Saadet Partisi’nden Salih Uzun yer aldı. Ancak Salih Uzun seçimleri az bir farkla da olsa kazandı. Bu kez ince eleyip sık dokumak isteyen AK Parti Kendirli’yi kaybetmek istemiyor. Kendirli’de adaylar arasında Öz Gıda-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Serdar ismi öne çıkıyor. Diğer muhtemel adaylar arasında ise Alaattin Serdar, Eşref Uzun’un da ismi yer alıyor.

 

İSMAİL SERDAR KİMDİR?

 

1956 yılında Kendirli’de doğdu. Kendirli ÇAYKUR Çay fabrikasında çalıştı. 1989 yılında Tek Gıda-İş Sendikasının fabrika temsilcisi seçildi. 2005 yılına kadar aralıksız seçimleri kazanarak fabrika temsilciliğini sürdürdü. 2006 yılında Hasan Karal’ın başkanlığında AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Tek Gıda-İş Sendikası Mali Sekterelik görevini yürüttü. 2007 yılı Aralık ayının 11’inde Tek Gıda-iş Sendikası’ndaki görevinden istifa ederek HAK-İŞ’e bağlı Öz Gıda-İş Sendikası’nın kurulmasına aktif rol aldı, öncülerden biri oldu. Öz Gıda iş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini sürdüren Serdar, evli ve 7 çocuk babasıdır.

 

Serdar, ayrıca Rize Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, ÇAYSAN Yönetim Kurulu Üyeliği, Çayspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Tek Gıda-İş Sendikası’nda görev yaparken 2006 yılında 1.5 milyon lira toplanmasına öncülük ederek SSK hastanesine MR cihazı alınmasında büyük çaba harcadı.    

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2013, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73