banner72

CHP'li Başkan 4 Yıl Ceza Aldı

Edirne Belediye Başkanı Sedefçi, ihaleye fesat karıştırmak suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.Edirne Belediye Başkanı Sedefçi, ihaleye fesat karıştırmak suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CHP'li Başkan 4 Yıl Ceza Aldı

Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yapılan, Belediye Başkanı Sedefçi'nin de katıldığı duruşmada karar verildi. Mahkeme, Sedefçi hakkında, "halı saha ihalesine fesat karıştırmak"tan 4 yıl 2 ay hapis cezası kararı verdi.

Hamdi Sedefçi hakkında, belediyeye ait arsanın yap, işlet, devret modeli ile yapılması için düzenlenen ihaleye fesat karıştırmak suçundan dava açılmış, 2009 yılında açılan davada, belediye meclis üyesi bir kişinin, kanunen mümkün olmamasına rağmen, kurduğu şirketle katıldığı ihaleyi aldığı iddia edilmişti.

"DELİL OLMADIĞI HALDE HAPİS CEZASI ALDIM, BU İŞİN YARGITAY AŞAMASI VAR"

Sedefçi, mahkeme sonrası şunları söyledi:

"Mahkemenin kararına saygılıyım. Ben asla suç işlemedim. Benim ihalede bir suçum yok. Bu konuda hiç bir delil de yok. Delil olmadığı halde şu anda mahkemece 4 yıl 2 ay hapse mahkum oldum. Bu kesin bir karar değildir, yargıtay aşaması var. Temyiz aşaması var. Ben de en kısa zamanda temyize gideceğim. Bu dosya Yargıtay'da bozulup, tekrar Edirne'ye gönderilecektir, tekrardan yargılanma süreci başlayacaktır. Benim bu yargılanmamda masum olduğum ortaya çıkacaktır. Berat edeceğime inanıyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2010, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73