banner72

Çok Acı Bir Yenilgi Aldık

Kendi sahasında yaptığı maçta G.Antep Büyükşehir Belediyespor'a 2-1 yenilen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Ümit Kayıhan maçın ardına açıklamalarda bulundu. Çok acı bir yenilgi aldıklarını belirten Kayıhan,

Çok Acı Bir Yenilgi Aldık

Kendi sahasında yaptığı maçta G.Antep Büyükşehir Belediyespor'a 2-1 yenilen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Ümit Kayıhan maçın ardına açıklamalarda bulundu. Çok acı bir yenilgi aldıklarını belirten Kayıhan, "bir an önce toparlanıp 40 puana ulaşmamız lazım" şeklinde konuştu..

Bank Asya 1. Ligde sahasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a 2-1 yenilen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Ümit Kayıhan, çok acı bir yenilgi aldıklarını söyledi.

Kayıhan, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında yaşananları anlamakta zorlandığını belirterek, ''Çok acı bir yenilgi aldık. Futbolda her şey var. Her türlü gün var. Böyle bir günü 15 yıllık meslek hayatımda ilk defa yaşadım. Kalemize 4 defa gelen rakibimiz bizi yenip gidiyor. Anlamak mümkün değil'' dedi.

Maç içerisinde oynanan futbolun sonuca yansımadığını ifade eden Kayıhan, ''Aldığımız yenilgi bizi çok zor bir konuma itti. Şu an konum olarak bazı şeyler yapmamız lazım. Futbolda duygusallığa yer yok. Bu maç bizi çok yaraladı. Bir an önce yaralarımızı sarmamız ve 40 puana ulaşmamız lazım'' diye konuştu.

Kayıhan, bir maçta iki penaltı kaçırılmasını tarif etmenin imkansız olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
''Artık kaçan penaltılar geri gelmeyecek. Futbolda maç 5-0 dahi olsa Kemal'in attığı gibi bir penaltı atılmaz. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Elbette konuşacağız. Her antrenmandan sonra bütün futbolcularımız 20-30 penaltı atıyor. Bu iki futbolcumuz Riberio ve Kemal hiç penaltı kaçırmadı. Maçtan önce tahtaya yazdık. İçime doğdu sanki. Birinci penaltıcı Riberio, ikinci penaltıcı Kemal diye. Ne olduğunu anlamak zor.''

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR CEPHESİ

"İyi mücadele ettik"
Deplasmanda alınan Rizespor galibiyetinden memnun olan Gaziantep BB teknik direktörü Cemal Gürsel Menteşe, galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini dile getirdi..
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Cemal Gürsel Menteşe, Rize'nin her zaman zor deplasman olduğunu bildiklerini ifade ederek, "Çok zor geçeceğini biliyorduk. Alttan kurtulma ve çıkışımızı sürdürme adına buraya gelmiştik. İyi mücadele ettik. Çok tempolu bir maç oynadık. İki takım da kazanabilirdi. Kazanan biz olduğumuz için mutluyuz. Çıkışımız inşallah devam edecek" dedi.

Kemal'in penaltı kaçırmasını değerlendiren Menteşe, şunları kaydetti:
"Eski bir futbolcu ve teknik direktör olarak pozisyona yorumsuz kalacağım. Ancak Kemal'de gol atmak istemiştir. Onun adına çok üzgünüm. İnşallah taraftar ona sahip çıkar. Seyircinin penaltı kaçırdığı için serzenişi oldu. Kemal çok iyi bir futbolcu. Onu kazanmak lazım."

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2010, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73