banner72

Doğu Karadeniz'i Arhavi Belediye Başkanı Temsil Etti

Başkan Coşkun Hekimoğlu Türkiye Belediyeler Birliği Seminerine Katıldı

Doğu Karadeniz'i Arhavi Belediye Başkanı Temsil Etti

15-17 Ocak 2010 tarihleri arasında İstanbul’da Türkiye Belediyeler Birliğinin daveti üzerine, Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen Belediye Başkanları ve Belediyelerin üst düzey yöneticilerine yönelik olarak “Belediyelerde Liderlik, Yerel Yönetişim ve Personel İstihdamı Yöntemleri Semineri” adı altında planlanan programa Başkan Coşkun HEKİMOĞLU'da katıldı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/belediyeler-birligi-semineri_1.jpg


Yapılan bu program kapsamında Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL ve Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın açılış gecesi katılımlarıyla başlayan seminerde, İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı Sayın Kadir TOPBAŞ'da hazır bulundu. Amerika Birleşik Devletlerinden gelen Profesör düzeyinde akademik öğretim görevlilerinin sunumlarının da yer aldığı seminer de konunun uzmanları tarafından çok önemli bilgiler paylaşıldı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/belediyeler-birligi-semineri_2.jpg

Başkan HEKİMOĞLU, bu süre zarfında yapmış olduğu görüşmelerde verimli bir süreç yaşamış oldu. Gerek Başbakanla gerek İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı ile yapmış olduğu görüşmelerde başkan HEKİMOĞLU kendilerine İlçemiz ile ilgili bazı bilgiler aktardı. HEKİMOĞLU, başbakanla yapmış olduğu görüşmesinde, başbakanımıza öncelikle Arhavi ye vermiş olduğu önem için kendilerine teşekkür ettiğini belirtti ve Arhavi halkı adına kendilerine selamlarını iletti. Arhavi için yapılacak ve yapılması gereken yatırımları bir bir anlatan başkan, başbakandan bu konularda yardımlarını beklediklerini anlattı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/belediyeler-birligi-semineri_3.jpg


Daha sonra İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı ve hemşerimiz olan Kadir TOPBAŞ la da bir dizi görüşme yapan başkan, öncelikle geçtiğimiz günlerde Arhavi Belediyesine yapmış olduğu iş makineleri ve araç yardımı için kendilerine hem belediye adına hem de Arhavi halkı adına teşekkür etti. Ardından yine belediye bünyesinde kullanılmak üzere başkan Kadir TOPBAŞ'tan yeni iş makineleri taleplerinde bulundu.Aynı zamanda hemşerimiz olan başkan Topbaş, yapmış olduğu bu jestinin az olduğunu düşünmüş olacak ki başkanımıza önümüzdeki günler içerisinde Arhavi Belediyesi bünyesine farklı çalışma alanlarına yönelik çok önemli 3 adet iş makinesini daha belediyemiz envanterine sunacağının müjdesini verdi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/belediyeler-birligi-semineri_5.jpg


Seminer süresi boyunca fırsat buldukça da Ankara ya Milletvekilimiz Ertekin ÇOLAK, Akparti İlçe Başkanı Yaşar UZUNHASANOĞLU ile birlikte Arhavi için artık kaçınılmaz bir durum haline gelen Bölge Hastanesi ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşmelerde bulunuldu. Bunun yanında yine aynı heyet Bayındırlık Bakanlığında, Başbakanlığa balkı Toplu Konut idaresi (TOKİ) de sonuç alınacak çok önemli görüşmelerde bulunuldu.

Bunun yanında Arhavili İş Adamlarımızla da görüşen başkan HEKİMOĞLU, sırasıyla M.N.G. NUROL VE ÖZALTIN gibi Arhavi den çıkmış ama ülkemize mal olmuş saygın şirketlerle görüşmelerde bulundu. Önümüzdeki günlerde sahil dolgu alanı ile ilgili çok önemli çalışmalara başlanacağını belirten başkan HEKİMOĞLU: "iş adamlarının Arhavi ye ve halkına desteği tamdır. Kendileri ile ben ve arkadaşlarım çok verimli somut verici görüşmelerimiz oldu… Önümüzdeki günlerde bunu hep birlikte göreceğiz. Gerek devletimizi, gerek iş adamlarımızı Arhavi için yapılacak her türlü yatırımlar için teşvik ediyoruz. Umuyorum ki Arhavi için her şey güzel olacak" dedi.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73